LUKAS Bank wydaje karty z chipem

Wszystkie nowe i wznawiane karty kredytowe VISA Classic LUKAS Banku od niedawna wyposażone są w mikroprocesor (chip). Tym samym LUKAS Bank jako drugi bank w Polsce wydaje masowo dla klientów indywidualnych karty kredytowe z chipem, stając w czołówce banków wydających najbezpieczniejsze i najnowocześniejsze karty w Polsce.

Większość transakcji realizowanych za pomocą kart chipowych wymaga akceptacji PIN-em, a nie podpisem klienta, co sprawia, że tylko właściciel karty, będący jedyną osobą znającą PIN, może jej użyć. Chip zapewnia także dużo większą szybkość i niezawodność obsługi transakcji oraz jest gwarantem najwyższego poziomu szyfrowania danych. Jednocześnie specjaliści utrzymują, że chip jest nie do podrobienia. Dodatkowo każda nowa karta VISA Classic LUKAS Banku posiada pasek magnetyczny, by można było dokonać nią płatności także tam, gdzie użycie chipa nie jest możliwe.

Wdrażanie kart kredytowych z chipem w LUKAS Banku będzie odbywało się w sposób ewolucyjny tzn. wszystkie karty nowe oraz karty wznawiane będą już wyposażone w chip. Karty aktywne zostaną wymienione na karty z chipem po upływie okresu ich ważności. Chyba, że klient zażyczy sobie karty z chipem wcześniej, wtedy może wystąpić o wydanie karty nowej.

Jednocześnie LUKAS Bank wydłużył okres ważności kart kredytowych z 2 na 3 lata. Zmiana ta dotyczy nie tylko karty VISA Classic, ale i VISA Cyfra+ LUKAS Bank, Masterd Card Onet LUKAS Bank.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook