LUKAS Bank wprowadził kredyty hipoteczne w walutach

Od lutego LUKAS Banku rozszerzył ofertę kredytów hipotecznych o kredyty denominowane w stosunku do 3 walut obcych: franków szwajcarskich, euro i dolarów. Kredyty walutowe to alternatywa dla tych klientów, którzy chcą zadłużyć się w innej walucie niż złoty - do tej pory bank udzielał tylko kredytów złotowych.

Oprocentowanie kredytu walutowego jest zmienne i oparte na rynkowych stopach referencyjnych: LIBOR 3M dla franka szwajcarskiego i dolara oraz EURIBOR 3M dla euro oraz marży banku wynoszącej od 0,75%. Bank kredytuje do 100% wartości nieruchomości w przypadku kredytów we frankach szwajcarskich i euro i do 90% w przypadku kredytów w dolarach. Możliwe jest też kredytowanie dodatkowych 2% wartości nieruchomości, jako zabezpieczenie klienta przed ryzykiem kursowym. Uzyskane w ten sposób dodatkowe środki zapewnią klientom pokrycie z kredytu całości ich potrzeb.

Klienci, którzy wybiorą kredyt denominowany, mogą w dowolnym momencie może przewalutować kredyt na inna walutę, a za przewalutowanie nie jest pobierana prowizja. Ponadto wszyscy starający się o kredyt mieszkaniowy w walucie, zgodnie z tzw. rekomendacją S, czyli wytycznymi Komisji Nadzoru Bankowego w zakresie kredytów walutowych, muszą się wykazać większą zdolnością kredytową.

Kredyt hipoteczny w walutach jest dostępny we wszystkich placówkach i u doradców kredytowych LUKAS Banku.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook