LUKAS Bank z "Rodziną na swoim"

LUKAS Bank poszerzył ofertę o kredyt mieszkaniowy z dopłatami - "Rodzina na Swoim". Klienci mogą korzystać z nowego produktu już od 16 listopada br. Dodatkowo do końca miesiąca wszystkie kredyty mieszkaniowe mają obniżoną prowizję.

Sprzedaż kredytów z dopłatami stanowi 15-20% sprzedaży wszystkich kredytów mieszkaniowych Polsce. Od poniedziałku do banków oferujących program "Rodzina na swoim" dołączył LUKAS Bank. Kredyt w ramach tego programu mogą otrzymać małżonkowie oraz osoby samotnie wychowujące dziecko.

Marża pobierana przez LUKAS Bank w wysokości 2,4% jest niższa od średniej rynkowej. Dodatkowo podczas promocji trwającej do końca listopada klienci z wkładem własnym na poziomie co najmniej 10% nie zapłacą prowizji za udzielenie kredytu. Natomiast przy wkładzie własnym nieprzekraczającym 10%, prowizja wyniesie 0,9% kwoty kredytu.

- Zdecydowaliśmy się wprowadzić produkt, który w zakresie marż, prowizji i opłat ma identyczne warunki jak nasz standardowy kredyt hipoteczny mając świadomość, że niektóre banki pobierają wyższe prowizje i marże od kredytów z dopłatami. Co więcej zdecydowaliśmy się na zwolnienie klientów z prowizji w pierwszych tygodniach od wdrożenia oferty. Dodatkową korzyścią jest możliwość uzyskania wyższej zdolności kredytowej niż przy tradycyjnym kredycie hipotecznym. Taka sytuacja będzie miała miejsce jeśli klient skorzysta z opcji malejących rat - wyjaśnia Jan Zimowicz, dyrektor Wsparcia Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w Pionie Kredytów Hipotecznych.

Przykładowo dla rodziny z jednym dzieckiem biorącej kredyt na 30 lat w wysokości 250.000 zł z oprocentowaniem 6,57% przy wkładzie własnym na poziomie co najmniej 10% i przy skorzystaniu z ubezpieczenia na życie, wysokość dopłat wyniesie w pierwszym roku około 7 700 zł. Kredyt mieszkaniowy można spłacać w równych lub malejących miesięcznych ratach. Kredytobiorcy mają możliwość skorzystania z wakacji kredytowych - po 12 miesiącach terminowej spłaty kredytu raz w roku bank może zawiesić spłatę 1 raty. Do dyspozycji klientów są doradcy hipoteczni, z którymi można umówić się w jednej z 268 placówek, dzwoniąc wcześniej na Infolinię 0801 333 777. Po złożeniu wstępnego wniosku kredytowego klient otrzymuje decyzję w ciągu 24 godzin.

Okres kredytowania wynosi do 35 lat. Jeżeli klient nie dysponuje środkami własnymi, bank proponuje kredyt mieszkaniowy w wysokości do 100 % wartości nieruchomości. LUKAS Bank udziela kredytów mieszkaniowych w złotych.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook