Studenckie karty LUKAS Banku przed wakacjami

LUKAS Bank wyposażył przed zbliżającymi się wakacjami studenckie karty debetowe VISA Student i VISA Student EURO<26 w mikroprocesor, czyli chip. Równocześnie karty zyskały nową szatę graficzną w wyjątkowym i niespotykanym do tej pory na polskim rynku pionowym układzie.

Dzięki wprowadzeniu chipa zwiększyliśmy bezpieczeństwo kart debetowych, bo mikroprocesor zapobiega kopiowaniu paska magnetycznego karty, czyli tzw. skimmingowi. Karty posiadać będą zarówno chip jak i pasek magnetyczny. Pozostawienie paska gwarantuje, że w miejscach gdzie karty chipowe nie są jeszcze akceptowane, możliwa będzie płatność przy użyciu paska magnetycznego. Jeśli natomiast terminal umożliwia zarówno płatności z użyciem chipa, jak i paska magnetycznego, zawsze preferowana będzie płatność chipem. Wprowadzenie chipa zwiększa zatem bezpieczeństwo transakcji bez ograniczania liczby punktów, w których takich transakcji można dokonać.

Wraz z wyposażeniem w mikroprocesor karty VISA Student i VISA Student EURO<26 zyskały także odświeżoną szatę graficzną - kolorystyka jest podobna do wcześniejszej, ale awers karty ma układ pionowy. Jesteśmy jednym z pierwszych banków, który wprowadził takie rozwiązanie. Ta zmiana pozwala naszym kartom wyróżniać się w studenckich portfelach. Chcemy, aby nasze karty oprócz funkcjonalności i bezpieczeństwa cechował także atrakcyjny wygląd, który będzie uprzyjemniał korzystanie z tego produktu.

Wszystkie polskie banki zobowiązały się, że do końca przyszłego roku zastosują w kartach płatniczych nową technologię z mikroprocesorem. W kwietniu w chipy wyposażyliśmy karty VISA Electron i VISA Business Electron. Okres ważności tych kart, jak i kart studenckich został wydłużony z 2 do 3 lat. Obecnie wszystkie nowo wydawane oraz wznawiane karty debetowe oraz kredytowe LUKAS Banku będą posiadać chipa.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook