Zmiany w Zarządzie LUKAS Banku

20 kwietnia br. decyzją Rady Nadzorczej w skład Zarządu LUKAS Banku S.A. zostały powołane nowe osoby: Jean-Paul Piotrowski oraz Wojciech Wiśniewski.

Nowi członkowie zarządu to managerowie posiadający bogate doświadczenie w bankowości. Jean-Paul Piotrowski dołączył do Zarządu LUKAS Banku jako Chief Operating Officer. Będzie tym samy odpowiedzialny za finanse, Departament Skarbu, Administrację, Departament Prawny i IT. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dla Credit Agricole - pełnił stanowisko COO w kilku spółkach działających w obszarze bankowości prywatnej i detalicznej. Do Polski przyjeżdża z Banque de Gestion Privée Indosuez, gdzie pracował jako zastępca dyrektora zarządzającego. BGPI to bank należący do CA, jeden z liderów na rynku private banking we Francji.

Drugi z nowopowołanych członków Zarządu - Wojciech Wiśniewski obejmuje rolę Head of Mid Corporate Banking. Pracował wcześniej kolejno dla ITT Sheraton w Toronto, następnie dla Sodexho Polska oraz Arctic Paper. Od początku roku 1998 związany był z portugalską grupą bankową Millenium BCP w której pełnił funkcję dyrektora sprzedaży, a następnie odpowiadał za zarządzanie siecią oddziałów detalicznych oraz za obszar Mid-Corpo. W latach 2007- 2008 pracował w Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Od lipca 2008 pracował w jako dyrektor pionu sprzedaży i marketingu w Polskich Linach Lotniczych LOT.

Jednocześnie Vincent Duchem, pełniący do tej pory funkcję Wiceprezesa LUKAS Banku zakończył swoją misję w Polsce rozpoczynając pracę w spółkach Credit Agricole w Szwecji.

Nowe osoby dołączyły do Zarządu LUKAS Banku SA, w którym poza nimi swoje obowiązki pełnią: Romuald Szeliga (Prezes Zarządu) oraz Piotr Buszka, Bastien Charpentier, Ewa Franieczek i Adam Parfiniewicz.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook