Dbaj o zdrowie z bankiem

Jak zadbać o zdrowie dzięki pakietowi medycznemu? - radzi Ida Lejawa, Product Manager z LUKAS Banku.

Pieniądze szczęścia nie dają, ale zdrowie tak. Dla większości Polaków jest to największa wartość w życiu* (Badanie TNS OBOP, 2007 r.). Do szczęścia czasem nie wystarczy być jednak ubezpieczonym wyłącznie w NFZ. Czekają nas tam bowiem kolejki do rejestracji oraz bardzo odległe terminy wizyt u specjalistów, a w zdrowiu, tak jak finansach, trzeba reagować szybko. Alternatywną są prywatne wizyty lekarskie czy badania diagnostyczne, a te mogą być istotnym i nagłym obciążeniem dla naszego portfela, na które często nie jesteśmy przygotowani.

Ale czy ktoś z nas pomyślał, aby w sprawie opieki medycznej pójść do jakiejś instytucji finansowej? Do niedawna trudno było sobie to wyobrazić. Obecnie wybrane banki oferują swoim klientom także pakiety medyczne, które zapewniają dostęp do lekarzy specjalistów i badań diagnostycznych bez kolejek i bez limitów. Polega to na opłaceniu, nazwijmy to, abonamentu, który zapewnia dostęp do usług medycznych w prywatnych placówkach na terenie całej Polski. Za badania i wizyty płacimy nie w miejscu ich świadczenia, ale przelewając miesięczną opłatę np. 40 zł (najtańszy pakiet w LUKAS Banku) z konta w danym banku. Nawet nie musimy pamiętać o płaceniu co miesiąc, bo możemy ustanowić sobie bezpłatne, stałe zlecenie na płatność składki.

Samo korzystanie z usług medycznych jest bardzo proste. Na wizyty zapisujemy się pod jednym numerem telefonu dostępnym 24h na dobę, co jest rozwiązaniem bardzo dogodnym w porównaniu do stania w kolejkach do rejestracji w przychodniach. Czas oczekiwania na wizyty jest także bezkonkurencyjny wobec publicznej służby zdrowia. Do lekarza specjalisty dostaniemy się w 3 dni, a internisty nawet w dzień. Pakiet pozwoli także na wykonanie badań diagnostycznych i profilaktycznych w dogodnych dla nas terminach, np. po pracy.

Aby zapewnić kompleksową ochronę zdrowia i bezpieczeństwo w nagłych sytuacjach, rodzice mogą wykupić pakiet rodzinny rozszerzony (w LUKAS Banku to koszt 200 zł). Osobom, które nie mają rodziny, radziłabym korzystanie z pakietu indywidualnego rozszerzonego (100 zł). Zapewniają one dostęp do 19 lekarzy specjalistów, nielimitowanych badań profilaktycznych i diagnostycznych, możliwe są także całodobowe wizyty domowe.

Podsumowując, warto podkreślić, że miesięczny koszt pakietu jest porównywalny z ceną jednej wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim, a przecież kiedy chorujemy nie kończy się wyłącznie na jednej wizycie. Żeby uniknąć niemiłych niespodzianek, tak jak przed zimą należy zrobić kompleksowy przegląd samochodu i sprawdzić np. działanie akumulatora, tak samo przynajmniej raz w roku warto zrobić kompleksowe badania stanu zdrowia. Nie będziemy stać w kolejkach, a na wizytę umówimy się bardzo szybko i to w domowym zaciszu. Zatem pakiet prywatnej opieki medycznej jest sposobem, aby oszczędzić nie tylko pieniądze i zdrowie, ale także nasz czas i cierpliwość.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook