Kartę kredytową w LUKAS Banku warto spłacać na raty

LUKAS Bank rozpoczął kampanię edukacyjną skierowaną do posiadaczy kart kredytowych . W kampanii bank przedstawia klientom funkcjonalność spłaty zadłużenia na karcie za pomocą rat.

Plan spłat ratalnych, promowany podczas kampanii jest rozwiązaniem dla osób szukających szybkiego i łatwego dostępu do kredytu ratalnego bez zbędnych formalności. Wygoda takiego rozwiązania polega przede wszystkim na możliwości rozłożenia dowolnej transakcji dokonanej kartą na spłatę w równych ratach. Klient ma ich do wyboru 6, 12, 18 lub 24. Dodatkowo oprocentowanie dla transakcji spłacanych w ratach jest niższe od standardowego w karcie, a klient wie ile dokładanie będzie wynosić rata w danym miesiącu.

- Możliwość spłaty zadłużenia na rachunku karty w ratach funkcjonuje w LUKAS Banku i na rynku już od jakiegoś czasu jednak klienci wciąż nie rozpoznają w pełni korzyści tego rozwiązania. Komunikujemy zalety tej opcji oraz edukujemy klientów jak racjonalnie spłacać zadłużenie na karcie - wyjaśnia cel akcji Piotr Giziński, dyrektor Departamentu Kart Kredytowych LUKAS Banku.

Aby uruchomić tę funkcjonalność, kwota transakcji, której spłatę chcemy rozłożyć na raty, musi wynosić co najmniej 300 zł. Klient nie powinien także mieć bieżących zaległości w spłacie, a także przekroczonego limitu na karcie kredytowej. Plan można uruchomić w placówce lub za pośrednictwem LUKASlinii. Kwota rozłożona na raty wprawdzie pomniejsza limit, ale spłacając kolejne raty zwiększamy go.

Oprocentowanie dla zadłużenia spłacanego w ratach wynosi 12,9 proc. dla transakcji bezgotówkowych i 14,9 proc. dla gotówkowych dla posiadaczy kart Silver i Furora oraz odpowiednio 11,90 proc. i 13,9 proc. dla Gold. Standardowe oprocentowanie tych kart wynosi 20 proc. dla Silver i Furory oraz 19,90 proc. dla Gold.

Klienci o kampanii dowiedzą się z witryn placówek, wyciągów, ulotek oraz monitorów bankomatów. Kampania potrwa do 31 sierpnia 2010 roku.

Klienci, którzy będą korzystać z planu spłat ratalnych informację o ich wysokości znajdą na wyciągach.

LUKAS Bank wydał do połowy 2010 roku 1, 24 mln kart kredytowych.

Więcej informacji o LUKAS Banku na www.lukasbank.pl

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook