LUKAS Bank stawia na zamożniejszych klientów

Klientów o wyższych dochodach chce pozyskać LUKAS Bank. Do konta Premium dołożył bezpłatne bankomaty na całym świecie i pakiet 10 komunikatów sms.

LUKAS Bank chce zwiększyć liczbę aktywnych klientów z kontem. Ostatnio wziął na celownik tych, którzy zarabiają powyżej 3 tys. złotych miesięcznie. Proponuje im konto Premium, wynagradzając za częste korzystanie z niego.

- Zależy nam na sprzedaży kont, ale nie na ich bezwzględnej liczbie, tylko na określonych klientach z aktywnym rachunkiem. Chcemy budować z nimi długoterminowe relacje - podkreśla Bożena Godulska, Manager Zespołu Kont i Oszczędności w Departamencie Marketingu LUKAS Banku.

Mają to wspomóc udogodnienia w koncie Premium, m.in. bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie czy comiesięczny pakiet 10 bezpłatnych komunikatów sms’owych. W standardowej ofercie każdy sms kosztuje 30 gr. Dwa razy w miesiącu klient bez opłaty może wypłacić pieniądze z Rachunku Oszczędzam. Skorzysta także z wyższego oprocentowania oferty "Zyski Dobrze Skalkulowane". Przy regularnych miesięcznych wpływach powyżej 2 tys. zł na konto oraz 100 zł na Rachunek Oszczędzam wyniesie ono 4,5 proc. w skali roku. W przypadku Lokaty z Plusem wyższe oprocentowanie (o 0,5 proc. na 6-miesięcy i o 0,6 proc. na lokacie rocznej) dotyczyć będzie osób z regularnymi wpływami. Do konta Premium bank dodaje Multipakiet ubezpieczeń (pomoc techniczna, medyczna i bezpieczna kieszeń).

Dla osób z tego segmentu LUKAS Bank przeznaczył kartę kredytową Gold. Za jej wydanie nic nie zapłacą, a jeśli rocznie wykonają transakcje na 22 tys. zł zostaną zwolnieni także z opłaty za korzystanie z karty.

Mogą też skorzystać z niżej (12 proc.) niż standardowo (14,8 proc.) oprocentowanej Indywidualnej Linii Kredytowej. Działa ona za zasadzie pożyczki w koncie, a jej podstawową zaletą jest tygodniowy okres bezodsetkowy dla całej kwoty wykorzystanego limitu.

A jak wygląda opłata za prowadzenie konta Premium? Opłaty nie ma, jeśli regularne wpływy z 3 ostatnich miesięcy wynoszą 3 tys. zł. Dodatkowym warunkiem jest miesięczne saldo 50 tys. zł (łącznie na koncie, rachunku oszczędzam, lokatach oraz polisie Antidotum PRO). Jeżeli spełniony jest tylko warunek regularnych wpływów, opłata wyniesie 10 zł, podczas gdy klient nie spełnia żadnego z tych warunków zapłaci 30 zł.

W najbliższym czasie LUKAS Bank wróci do udzielania kredytów hipotecznych w euro. Będą dostępne dla klientów o dochodach powyżej 5 tys. dla osoby samotnej lub 7 tys. złotych dla rodzin i z wkładem własnym 20 proc.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook