LUKAS Bank wprowadza internetowe innowacje

LUKAS Bank jako pierwszy wprowadził nową funkcjonalność dla klientów internetowych na największych porównywarkach cenowych - kredyt ratalny. Ta opcja dostępna jest już na Skapiec.pl oraz Ceneo.pl.

W ten sposób klienci mogą znaleźć dla siebie towar w odpowiedniej cenie i w najbardziej dogodniej dla nich formie płatności, w tym przypadku kredycie ratalnym LUKAS Banku (LUKAS Raty). Raty są formą dokonywania płatności za zakupy w sklepach internetowych, która cieszy się coraz większą popularnością. Już 19 proc. płatności w sklepach internetowych dokonywanych jest w systemie ratalnym.[1]

Z LUKAS Rat można skorzystać w sklepach internetowych dokonując zakupów na kwoty od 500 do 10 tys. zł. Wniosek o raty składa się on-line, a następnie z klientem kontaktuje się pracownik LUKAS Banku w celu omówienia dalszych formalności wymaganych do zawarcia umowy kredytowej.

- Ułatwiamy internautom selekcję produktów, za które będą mogli zapłacić LUKAS Ratami. Po drugie promujemy firmy, które są naszymi stałymi partnerami w zdalnej sprzedaży przez internet oraz zachęcamy inne sklepy do współpracy z nami - wyjaśnia, Arkadiusz Łatko, Manager Komunikacji Internetowej LUKAS Banku.

Klienci chętnie korzystają z możliwości zakupowych jakie daje internet. Już dwóch na trzech polskich internautów przynajmniej raz dokonało zakupów w sieci. Jednym z powodów jest to, że ceny w sklepach internetowych są niższe od tych w sklepach tradycyjnych. Kolejną korzyścią jest to, że jednorazowo można kupić kilka produktów i zapłacić raz za koszty transportu. Jednocześnie liczba rat, ich wysokość i termin klient może dopasować do swoich możliwości finansowych. Dodatkowo oszczędza czas, bo całość wykonuje z domu on-line. Także współpracujący z bankiem partnerzy handlowi widzą korzyści płynące z korzystania przez Polaków z internetu i coraz chętniej inwestują w sprzedaż zdalną. To zwiększa ich konkurencyjność na rynku e-commerce.

Klienci LUKAS Bank mogą także płacić za zakupy dokonywane w internecie za pomocą większości kart kredytowych i usługi LUKAS e-przelew.

[1] Sklepy24.pl, Raport e-Handel Polska 2009.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook