Na zdrowie z LUKAS Bankiem

Pakiet medyczny to nowy produkt w ofercie ubezpieczeń LUKAS Banku. Zapewnia dostęp do lekarzy specjalistów bez kolejek i bez limitów, czyli jest alternatywą dla polskiego państwowego systemu ochrony zdrowia.

Ubezpieczenie zdrowotne oferowane przez LUKAS Bank pozwala na nielimitowane korzystanie z usług opieki medycznej w 1.200 prywatnych przychodniach w całym kraju. Pakiet obejmuje koszty wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu oraz specjalistów, a także badań diagnostycznych i profilaktycznych. Produkt Opieka Medyczna Zdrowie powiązany jest z posiadaniem w tym banku konta. Płatność dokonywana jest z niego co miesiąc, na podstawie bezpłatnego, stałego zlecenia.

- Rozbudowa oferty ubezpieczeń jest kolejnym krokiem w rozwoju bankowości uniwersalnej naszego banku. Uniwersalność rozumiemy bowiem jako pełną ofertę bankową i ubezpieczeniową. Dlatego też, poza oferowanymi dotychczas ubezpieczeniami kredytów, assistance, na życie i komunikacyjnymi, zdecydowaliśmy się na kolejne - ubezpieczenie zdrowotne - podkreśla Ida Lejawa, odpowiedzialna za ofertę ubezpieczeń w LUKAS Banku.

Badania pokazują, że dla ponad 80 proc. Polaków zdrowie jest najważniejszą wartością. Publiczna służba zdrowia nie zawsze pozwala dbać o nie regularnie. Na wizytę u specjalisty trzeba zazwyczaj czekać kilka miesięcy. Prawie 70 proc. Polaków jest gotowych płacić za to, aby nie stać w kolejkach, ale dla wielu prywatne wizyty mogą być zbyt drogie. Pakiety medyczne stają się rozwiązaniem obu tych problemów.
Pakiet medyczny LUKAS Banku jest dostępny w dwóch wariantach: indywidualnym i rodzinnym, w opcjach: podstawowej i rozszerzonej. Pakiet podstawowy zapewnia dostęp do wybranych lekarzy specjalistów, a rozszerzony do dziewiętnastu. W każdym przypadku maksymalny czas oczekiwania do lekarza internisty to 24 godzin, a specjalisty 72.

Pakiet rodzinny obejmuje, poza właścicielem konta, także jego bliskich - współmałżonka lub partnera (obydwoje w wieku od 18. do 80. roku życia) oraz dzieci do 25 roku życia. Opcja podstawowa w wariancie indywidualnym kosztuje miesięcznie 40 zł, w rodzinnym 90 zł. W opcji rozszerzonej za pierwszy pakiet klient zapłaci 100 zł, za drugi 200 zł. Oznacza to, że miesięczny koszt pakietu jest porównywalny z kosztem jednej wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim.

Partnerami LUKAS Banku w pakiecie medycznym są Medica Polska i Towarzystwo Ubezpieczeń AXA Życie.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook