Zmiany w Zarządzie LUKAS Banku

Philippe Marié został nowym wiceprezesem Zarządu LUKAS Banku. Na to stanowisko został powołany decyzją Rady Nadzorczej 23 lutego br. Jednocześnie będzie on pełnił funkcję Senior Country Officera Crédit Agricole Polska, odpowiadając za rozwój wszystkich 4 spółek grupy w Polsce.

Philippe Marié z wykształcenia jest inżynierem, skończył dwa fakultety: rolnictwa w Institut National Agronomique de Paris-Grignon w Paryżu oraz budownictwa, gospodarki wodnej i leśnictwa w Ecole Nationale du Génie Rural, des Eaux et des Forets w Paryżu.

Z bankowością związany jest od 27 lat, od początku w strukturach Grupy CA. W trakcie swojej pracy w kasach regionalnych CA odpowiadał za rozwój sprzedaży i sieci detalicznej, call center, obszar Soho i Mid Corpo. Od stycznia 2006 roku, już z ramienia centrali Crédit Agricole, odpowiadał za generalną inspekcję audytu we wszystkich kasach regionalnych we Francji, nadzorował je także w obszarze zarządzania ryzykiem. Ostatnio w randze członka Zarządu w Pionie Międzynarodowej Bankowości Detalicznej był odpowiedzialny za obszar IT i HR. Do jego głównych zadań należało zbudowanie centralnego systemu bankowego dla międzynarodowych jednostek zależnych od CA SA.

Na stanowisku wiceprezesa LUKAS Banku i Country Officera Crédit Agricole Philippa Marié zastąpił Bastiena Chartentier pełniącego te funkcje przez 6 ostatnich lat.

Philippe Marié ma 57 lat. Jest żonaty, ma 4 dzieci i 3 wnucząt. Jego hobby to myślistwo i żeglarstwo.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook