Przelewy zagraniczne w LUKAS Banku

LUKAS Bank wprowadził europejskie przelewy walutowe w euro, tzw. przelewy SEPA.

Wdrożenie europejskich przelewów walutowych pozwala klientom banku wysyłać i otrzymywać przelewy w euro, według standardów SEPA. Przelewy te obejmują członków systemu SEPA, czyli kraje Unii Europejskiej, Islandię, Norwegię, Liechtenstein i Szwajcarię.

- Budując bank uniwersalny nie zapominamy o wprowadzaniu nowych funkcjonalności w kontach osobistych. Nasi klienci coraz częściej korzystają z rozliczeń międzynarodowych i chcemy im to ułatwiać - wyjaśnia Hanna Niemiec-Kłak, Product Manager z LUKAS Banku.

Przychodzące przelewy walutowe bank przyjmuje zarówno na konta osobiste, jak i na inne rachunki prowadzone w LUKAS Banku, np. kredytu gotówkowego czy karty kredytowej. Natomiast wychodzące realizowane są tylko ze złotowych kont klientów indywidualnych. Księgowanie przelewu na rachunku klienta LUKAS Banku odbywa się zawsze w złotych (z wyjątkiem rachunku kredytu mieszkaniowego prowadzonego w obcej walucie).Przewalutowanie odbywa się po kursie sprzedaży / kupna walut LUKAS Banku. Bez względu na rodzaj konta, opłata za realizację przelewu SEPA wynosi - 5 zł za przelew zlecony przez internet (LUKAS e-Bank) , 8 zł - za zlecony przez telefon (LUKASlinię), a 10 zł w placówce bankowej.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook