Credit Agricole testuje umowy kredytów ratalnych w formie elektronicznej

Credit Agricole Bank Polska uruchomił pilotażowy projekt polegający na udostępnianiu kredytobiorcom umów kredytów ratalnych w postaci elektronicznej. Dzięki temu klienci będą mogli otrzymać umowy kredytów - podpisane przez bank kwalifikowanym podpisem elektronicznym - dwa razy szybciej niż do tej pory. Projekt realizowany jest w oparciu o system eArchiwum, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Procedura podpisania umowy w Credit Agricole Bank Polska zajmuje obecnie średnio do 6 dni, przy czym najdłużej trwa dostarczenie papierowego dokumentu do kredytobiorcy. Wprowadzenie e-umów skróci ten czas do 3 dni oraz zapewni pełny wgląd w proces udostępnienia umowy kredytu ratalnego - bank będzie w stanie stwierdzić, czy i kiedy klient uzyskał dostęp do e-umowy. Dzięki wykorzystaniu zestawów do składania podpisu elektronicznego SZAFIR (certyfikaty kwalifikowane), dostarczanych przez KIR, podpisana przez bank e-umowa zostanie udostępniona kredytobiorcy na stronie internetowej i będzie miała taką samą moc prawną jak umowa papierowa. Login do strony WWW, klient Credit Agricole uzyska podczas wizyty w punkcie sprzedaży, natomiast hasło do umowy klient otrzyma dzwonić pod bezpłatny numer infolinii banku.

Jak podkreśla Leszek Grodzicki, dyrektor pionu back office w Credit Agricole Bank Polska - Testujemy nowatorskie rozwiązanie i mamy nadzieję, że faza pilotażowa zakończy się sukcesem, a klienci będą mogli wkrótce zawierać umowy kredytowe z wykorzystaniem formy elektronicznej w każdym z ok. 15 000 punktów sprzedaży współpracujących z naszym bankiem.

Udostępnianie umów kredytowych w postaci elektronicznej umożliwi Credit Agricole Bank Polska nie tylko szybszą obsługę klientów, ale również redukcję kosztów personalizacji, materiałów biurowych i operatora pocztowego

.

Udostępnianie umów kredytowych w formie elektronicznej jest możliwe dzięki platformie eArchiwum, oferowanej przez KIR z wykorzystaniem modelu outsourcingowego. - Dzięki naszej usłudze, klient banku zyskuje możliwość bezpiecznego dostępu do umowy kredytowej, niezależnie od miejsca, w którym przebywa, przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Może też - zgodnie z polskim prawem - wykorzystać umowę do celów dowodowych - mówi Marcin Raczkiewicz, dyrektor linii biznesowej zarządzanie dokumentacją w KIR.

eArchiwum to nowoczesny system klasy Enterprise Content Management, który umożliwia przetwarzanie na postać elektroniczną praktycznie dowolnego typu dokumentów (m.in. bankowe, ubezpieczeniowe, leasingowe, sprzedażowe, korespondencja), ich archiwizację i udostępnianie online. Zapewnia on również unikalne dla tego typu rozwiązań wsparcie dla realizacji płatności internetowych (integracja z systemami PayByNet oraz invoobill) i pozwala na obsługę faktur elektronicznych oraz współpracę z systemem zarządzania dokumentacją papierową.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook