Crédit Agricole łączy swoje banki w Polsce

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na połączenie Credit Agricole Bank Polska S.A. z Credit Agricole Corporate and Investment Bank S.A., Oddział w Polsce.

Obsługą największych korporacji zajmie się już wkrótce Credit Agricole Bank Polska S.A. (CABP). Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na połączenie banku z polskim oddziałem korporacyjno-inwestycyjnego ramienia swojego akcjonariusza. To kolejny krok CABP na drodze do rozwoju bankowości uniwersalnej.

Dzięki połączeniu banków powstanie model biznesowy, oferujący korporacjom jednocześnie produkty bankowości transakcyjnej i inwestycyjnej. Dodatkowo, dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży detalicznej i powstającym centrom korporacyjnym usługi banku staną się bardziej dostępne dla klientów.

Połączenie ma nastąpić w drodze nabycia przez CABP przedsiębiorstwa bankowego Credit Agricole Corporate and Investment Bank S.A. Oddział w Polsce. Zostanie ono wniesione jako wkład niepieniężny do CABP jako pokrycie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym banku, objętych przez Crédit Agricole Corporate and Investment Bank S.A. z siedzibą we Francji. Obie spółki należą do tego samego właściciela - francuskiej grupy finansowej Crédit Agricole, obecnej w Polsce już od 12 lat.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook