Posiadacze kont w Credit Agricole bezpłatnie wypłacą gotówkę z bankomatów na całym świecie

Coraz częściej Polacy spędzają urlopy za granicą, co powoduje, że przed wyjazdem zastanawiają się, jaki sposób płatności będzie w trakcie ich wojaży najkorzystniejszy. Choć transakcje bezgotówkowe zyskują na popularności, to wciąż w wielu krajach gotówka stanowi jedyną akceptowalną formę płatności. Dlatego Credit Agricole przygotował dla posiadaczy 1 Konta i Konta PROSTOoszczędzającego PLUS promocję, dzięki której - pomiędzy 1 lipca a 30 września 2013 r. - nie zapłacą prowizji za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą.

Z danych Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że najpopularniejszymi kierunkami wakacyjnych podróży Polaków w 2012 roku były Egipt, Tunezja i Turcja. Właśnie w tych państwach - zwłaszcza w miejscowościach turystycznych - najchętniej akceptowanym środkiem płatności jest gotówka. Dlatego - oprócz kart płatniczych - warto ją mieć w portfelu.

Osoby wybierające się w podróż często nie wiedzą jednak, jaką kwotę powinny ze sobą zabrać. Rozwiązaniem jest wypłata z bankomatu w miejscu wypoczynku. Zwyczajowo jednak banki za taką operację pobierają niemałą opłatę.

Credit Agricole zadecydował, że pomiędzy lipcem a sierpniem, gdy większość Polaków udaje się na wakacje, w tym także zagraniczne, umożliwi posiadaczom swoich kont - 1 Konta oraz Konta PROSTOoszczędzającego PLUS - darmową wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie. Tę ofertę - w standardzie - mają zagwarantowaną klienci banku, korzystający z Konta PROSTOoszczędzającego PREMIUM.

Zawsze warto zabrać ze sobą niewielką kwotę gotówki na sam początek pobytu, potem wystarczy, że będziemy mieć w portfelu kartę płatniczą. Sieć bankomatów w krajach rozwijających się jest dość gęsta, więc w razie, gdy będziemy potrzebować gotówki, nie będziemy mieć kłopotów z jej wypłatą. - podkreśla Paulina Franczak, senior segment manager w banku Credit Agricole.

Niezależnie jednak od tego, czy będziemy za granicą płacić kartą, czy też przy jej pomocy wypłacać gotówkę, warto zabezpieczyć się przed jej ewentualnym zgubieniem lub kradzieżą. W tym celu przed wyjazdem sprawdźmy w banku numer telefonu, pod którym możemy zastrzec naszą kartę oraz zapiszmy sobie jej numer, a także dane, o które możemy zostać poproszeni podczas jej zastrzegania, a więc numer dowodu i PESEL.

Szczegółowe informacje na temat promocji dostępne są na stronie www.credit-agricole.pl w zakładce konta.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook