W ferie posiadacze kont w Credit Agricole bezpłatnie wypłacą gotówkę z bankomatów za granicą

Tradycyjnie pomiędzy styczniem a marcem Polacy decydują się na wzięcie urlopu. Wybór takiego terminu podyktowany jest w dużej mierze faktem, że właśnie w tym czasie uczniowie szkół w poszczególnych województwach mają ferie. Z badań wynika, że niemal 1/3 osób, które planują zimowy wypoczynek, chce go spędzić za granicą. Dlatego Credit Agricole przygotował dla posiadaczy 1 Konta i Konta PROSTOoszczędzającego PLUS promocję, dzięki której - pomiędzy 20 stycznia a 2 marca 2014 r. - bezprowizyjnie wypłacą gotówkę z bankomatów na całym świecie.

Z raportu przygotowanego przez KPMG Doradztwo Podatkowe wynika, że 29 proc. osób deklarujących zamiar skorzystania z zimowego wypoczynku, wybierze się za granicę. Najczęściej wymieniane kierunki to: Włochy, Austria, Niemcy i Francja. Choć transakcje bezgotówkowe zyskują na popularności, to wciąż w wielu sytuacjach gotówka stanowi jedyną akceptowalną formę płatności. Dlatego - oprócz kart płatniczych - warto ją mieć w portfelu.

Osoby wybierające się w podróż często nie wiedzą jednak, jaką kwotę powinny ze sobą zabrać. Rozwiązaniem jest wypłata z bankomatu w miejscu wypoczynku. Zwyczajowo jednak banki za taką operację pobierają niemałą opłatę.

Credit Agricole zadecydował, że pomiędzy styczniem a marcem, na które przypada zimowy urlop większości Polaków, w tym także ten spędzany za granicą, umożliwi posiadaczom swoich kont - 1 Konta oraz Konta PROSTOoszczędzającego PLUS - darmową wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie. Tę ofertę - w standardzie - mają zagwarantowaną klienci banku, korzystający z Konta PROSTOoszczędzającego PREMIUM.

Wychodząc na plażę, czy idąc na stok, bezpiecznie jest mieć ze sobą gotówkę, a kartę płatniczą zostawić w hotelowym sejfie. Z pewnością gotówka przyda się na drobne wydatki w miejscach takich jak: sklepiki z pamiątkami, kawiarenki, czy bazary, a wiec wszędzie tam, gdzie terminali do płatności kartowych nie ma. Pamiętajmy jednak, że w przypadku utraty portfela tracimy całą gotówkę, która się w nim znajdowała, podczas gdy utraconą kartę płatniczą możemy zastrzec. Dlatego nie zabierajmy ze sobą w gotówce wszystkich przeznaczonych na urlop pieniędzy, tylko raz na kilka dni wypłacajmy potrzebną kwotę z bankomatu. - radzi Paulina Franczak, senior segment manager w banku Credit Agricole.

Niezależnie jednak od tego, czy będziemy za granicą płacić kartą, czy też przy jej pomocy wypłacać gotówkę, warto zabezpieczyć się przed jej ewentualnym zgubieniem lub kradzieżą. W tym celu przed wyjazdem sprawdźmy w banku numer telefonu, pod którym możemy zastrzec naszą kartę oraz zapiszmy sobie jej numer, a także dane, o które możemy zostać poproszeni podczas jej zastrzegania, a więc numer dowodu i PESEL.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook