Świeża krew, czyli młodzi na rynku pracy

Bank Credit Agricole ruszył z kolejną edycją programu "Świeża Krew Do Pierwszej Pracy", która ma pomóc młodym osobom w podjęciu pierwszych kroków ku zawodowej karierze.

Na początku wakacji wiele młodych osób zadaje sobie pytanie, jak spożytkować czas wolny. Dobrym pomysłem jest przeznaczenie czasu wolnego od zajęć na uczelni na pracę lub staż. Umożliwiają one: skonfrontowanie zdobytej wiedzy teoretycznej z praktyką, uczestnictwo w projektach, nawiązanie kontaktów biznesowych, a także przekonanie się, czy wybrana przez nas ścieżka zawodowa jest rzeczywiście tą właściwą. Doświadczenie, zdobyte jeszcze podczas studiów, to jeden z największych atutów absolwenta, który szuka zatrudnienia.

Bank Credit Agricole, od maja 2014 roku, wspiera młode osoby w ich pierwszych zawodowych krokach oraz ułatwia start na rynku pracy poprzez programy mentorskie. Celem tegorocznej edycji programu "Świeża Krew Do Pierwszej Pracy" jest skonfrontowanie ze sobą oczekiwań, stereotypów i marzeń młodych ludzi z ich obawami. Bank chce pomóc kandydatom porozumieć się z potencjalnymi pracodawcami oraz ukazać jak w rzeczywistości wygląda ubieganie się o pracę. Wiele osób nie jest na to przygotowana i popełnia szereg błędów, które je dyskwalifikują.

Biorąc udział w programie młodzi będą mogli sprawdzić się w praktyce podczas próbnej rozmowy kwalifikacyjnej z prawdziwymi, doświadczonymi rekruterami.

- Będą to testowe spotkania on - line stawiające sobie za cel uodpornienie młodych na stres oraz przygotowanie do rozmów rekrutacyjnych. Dobra autoprezentacja to połowa sukcesu. Dodatkowo kandydaci dowiedzą się o wymaganiach pracodawcy, czego unikać podczas rozmów oraz jakich odpowiedzi udzielać, aby zrobić dobre wrażenie i pozostać sobą. - mówi Paulina Franczak-Sherpa, Manager Zespołu ds. Akwizycji i Relacji z Klientem Młodym banku Credit Agricole.

Nie każdy młody człowiek jest świadomy, że np. komplementowanie rekrutera czy pytanie o możliwe nieobecności w pracy nie powinny mieć miejsca podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wiedza, którą młodzi wyniosą ze spotkań to nieoceniona wartość. Na próbne spotkania video może zapisać się każdy chętny, który wypełni ankietę na stronie www.dopierwszejpracy.pl i otrzyma link dostępu. Piętnastominutowe spotkania odbędą się w dniach 15, 19, 26 czerwca oraz 3 i 10 lipca, w godzinach od 9 do 17. Liczba sesji video z ekspertami jest ograniczona.

Rozmowy rekrutacyjne to tylko jeden z elementów programu "Świeża Krew Do Pierwszej Pracy". Bank Credit Agricole na okres jesienny przewidział eventy na wybranych uczelniach wyższych, ale szczegółów nie chce jeszcze zdradzać.

W poprzednich edycjach programu "Do Pierwszej Pracy" młodym pomagała grupa ekspertów z różnych obszarów zawodowych, która dzieliła się doświadczeniem i osiągnięciami. Gospodarzem i producentem programu był znany vloger Krzysztof Gonciarz. Wszystko po to, by odkryć w młodych ludziach motywację do działania i podjęcia pierwszego kroku w drodze do zawodowej kariery.

Rozmowy rekrutacyjne będą prowadzone do 10 lipca br. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem www.dopierwszejpracy.pl oraz na Facebook’u www.facebook.com/dopierwszejpracy.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook