Credit Agricole już z ofertą dla podróżujących

Jak pokazują wyniki badań* przeprowadzonych przez Maison&Partners, ubezpieczenie turystyczne jest jednym z czterech ubezpieczeń, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Od lipca można je znaleźć również w ofercie banku Credit Agricole, który ma już jedną z najbardziej kompleksowych ofert ubezpieczeń wśród banków uniwersalnych.

Pakiet Turystyczny zapewnia bezpieczeństwo podczas wyjazdów na terenie Europy i Krajów Basenu Morza Śródziemnomorskiego lub na całym świecie. Oferowany jest w trzech wariantach: Standardowym, Optymalnym i Kompleksowym. We wszystkich wariantach ubezpieczyciel pokrywa koszty badań i zabiegów ambulatoryjnych zleconych przez lekarza, zakupu przepisanych leków i środków opatrunkowych oraz pobytu i leczenia w szpitalu. Sumy ubezpieczeń to odpowiednio: 50 000, 100 000 i 200 000 zł, a koszt ubezpieczenia to już od 2,62 zł za jeden dzień**. Dodatkowo, w dwóch najwyższych wariantach, Optymalnym i Kompleksowym, ubezpieczenie pokrywa koszty poszukiwania i ratownictwa oraz leczenia stomatologicznego w nagłych przypadkach.

Niezależnie od posiadanego wariantu ubezpieczenia, w sytuacji, gdy ubezpieczony ulegnie wypadkowi za granicą lub nagle zachoruje, ubezpieczyciel zorganizuje transport do placówki medycznej, a w razie konieczności także do Polski lub kraju rezydencji ubezpieczonego. W przypadku, gdy ubezpieczona osoba podróżuje z niepełnoletnimi dziećmi, Centrum Pomocy zorganizuje i pokryje koszty ich zakwaterowania, wyżywienia oraz powrotu do Polski.

Pakiet Turystyczny zapewnia również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie bagażu podróżnego. Jeśli nasz bagaż nie zostanie dostarczony na czas lub zagubi się, ubezpieczyciel wypłaci nam 500, 1000 lub 2 000 zł, zależnie od wariantu pakietu.

W każdym z wariantów ubezpieczony chroniony jest również podczas amatorskiego uprawiania sportów, co daje pewność, że ubezpieczyciel nie odmówi pomocy, gdy do nieszczęśliwego zdarzenia dojdzie podczas np. gry w piłkę plażową. Dodatkowo, w ramach najbardziej kompleksowego wariantu, klienci otrzymują ochronę na wypadek kradzieży dokumentów oraz możliwość przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej o 48 godziny w przypadku gdy będą zmuszeni do przedłużenia pobytu za granicą, np. z powodu erupcji wulkanu i odwołanych lotów.

Ubezpieczenie Pakiet Turystyczny zostało stworzone z myślą o osobach w każdym wieku i o różnych preferencjach, dlatego trzy standardowe warianty rozszerzyć można o dodatkowe ryzyka. Osoby poszukujące ekstremalnych wrażeń, np. na paralotni lub podczas raftingu, mogą rozszerzyć ubezpieczenie o sporty wysokiego ryzyka, które - co warto podkreślić - chronić będzie również ich sprzęt sportowy.
Z myślą o tych, którzy wyjeżdżają za granicę do pracy fizycznej, ubezpieczyciel, Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., przygotował możliwość wykupienia dodatkowej ochrony, z której będą mogli skorzystać w przypadku nagłej choroby lub innych nieprzewidzianych zdarzeń w czasie zagranicznego wyjazdu.

Przydatną opcją dla wszystkich tych, którzy wyruszają w podróż po Europie własnym samochodem jest auto assistance, które wykupić można do każdego z wariantów ubezpieczenia. Dzięki ochronie, jaką zapewnia, nie zostaniemy bez pomocy w razie wypadku komunikacyjnego, braku paliwa, czy też awarii lub kradzieży naszego pojazdu.

Ubezpieczenie Pakiet Turystyczny, jako pierwsze ubezpieczenie w Credit Agricole, jest dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży banku: przez formularz online - dostępny na stronie internetowej, poprzez aplikację mobilną Credit Agricole, serwis internetowy CA24, a także Contact Center***. - Jak pokazują badania*, klienci preferują bezpośrednie spotkanie z doradcą przy zakupie nowych lub skomplikowanych ubezpieczeń, jednak przedłużając polisy oraz kupując prostsze i tańsze ubezpieczenia, wolą korzystać z Internetu. Pakiet Turystyczny dostępny jest już we wszystkich naszych kanałach sprzedaży, chcemy sukcesywnie umożliwiać zakup i obsługę w kanałach zdalnych również pozostałych ubezpieczeń. - wyjaśnia Jędrzej Marciniak, wiceprezes zarządu banku Credit Agricole.

Credit Agricole planuje dalszy rozwój oferty bancassurance, aby w przeciągu kilku lat dołączyć do czołówki banków-ubezpieczycieli. Z tego powodu m.in. stale rozbudowuje ofertę produktową. Oprócz Pakietu Turystycznego bank wprowadził w tym roku dwa inne indywidualne ubezpieczenia - ubezpieczenie nieruchomości Pakiet Dom oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym - Pakiet OC.
W ofercie banku znajdują się również: ubezpieczenie majątkowe Multipakiet Maxi, który obejmuje pomoc wielu specjalistów oraz rekompensatę finansową na wypadek kradzieży, awarii i innych nieprzewidzianych zdarzeń w ramach 5 pakietów, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków Pakiet na Wypadki, Pakiet Życie, czyli ubezpieczenie na życie wraz z ochroną na wypadek poważnych zachorowań takich jak nowotwór czy zawał serca oraz świadczeniem wypłacanym w razie pobytu w szpitalu, oraz ubezpieczenie na życie dla osób starszych: Z myślą o bliskich.

* Badanie Masion&Partners "Ocena potencjału rynku bancassurance" na zlecenie banku Credit Agricole, kwiecień 2016 r.
** Składka ubezpieczeniowa za 1 dzień ochrony na terenie Europy I Morza krajów basenu Morza Śródziemnego dla 1 ubezpieczonego, w przypadku gdy na polisie jest od 3 do 9 Ubezpieczonych.
*** Usługa dostępna dla Klientów Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook