Polacy najczęściej przenoszą konta do banku Credit Agricole

Polacy coraz chętniej zmieniają bank. W pierwszym kwartale 2017 decyzję o przeniesieniu konta podjęło o 68 proc. osób więcej niż w tym samym okresie przed rokiem - wynika z danych Krajowej Izby Rozliczeniowej. Najwięcej przenoszonych rachunków trafia do Credit Agricole.

Jak poinformowała KIR, w pierwszym kwartale br. decyzję o zmianie rachunku podjęło blisko 10 tys. osób. Spośród wszystkich rachunków przeniesionych za pośrednictwem systemu Ognivo ponad 60 proc. trafiło do Credit Agricole, przy czym w marcu bank ten przejął niemal wszystkie rachunki przenoszone z innych banków.

- To już kolejny z rzędu kwartał, w którym jesteśmy bankiem najchętniej wybieranym przez klientów. W ubiegłym roku również do nas zostało przeniesionych najwięcej rachunków. Z różnego rodzaju badań wiemy, że dla klientów znaczenie mają dwa aspekty: atrakcyjna oferta, czyli np. wysokość oprocentowania rachunków czy kredytów, ale także miękkie argumenty, takie jak np. bliskość placówki bankowej, łatwość dostępu do konta przez Internet, czy jakość obsługi klienta. My mamy opinię banku, który nawiązuje doskonałe relacje z klientami i potrafi się nimi dobrze zaopiekować. Dlatego dwie trzecie klientów poleca nas swoim znajomym i rodzinie - mówi Jędrzej Marciniak, wiceprezes zarządu banku Credit Agricole.

- Jako bank uniwersalny towarzyszymy klientowi na różnych etapach jego życia. Dzięki temu możemy mu proponować odpowiednio dobrane rozwiązania w odpowiednim czasie: od rachunków bieżących i oszczędnościowych, przez konta walutowe, lokaty i kredyty, po różnego rodzaju ubezpieczenia i usługi assistance - dodaje Jędrzej Marciniak.

Przeniesienie konta do Credit Agricole jest bardzo proste. Wystarczy złożyć w banku wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług, a doradca załatwi wszystkie formalności, włącznie z zamknięciem konta w dotychczasowym banku. Credit Agricole pomaga kompleksowo i wraz z kontem może zadbać m.in. oprzeniesienie stałych zleceń, pełnomocnictw złożonych w dotychczasowym banku. Informacja o dokonanej zmianie automatycznie zostanie też przekazana odpowiednim instytucjom, np. urzędowi skarbowemu czy ZUS. Cały proces przeniesienia rachunku zajmuje najwyżej kilka dni i nie wymaga żadnego zaangażowania klienta.

Credit Agricole jest najczęściej wybieranym bankiem przy przenoszeniu konta nieprzerwanie od 2015 r. Teraz premiuje klientów, którzy się na to zdecydują. Każdy, kto przeniesie konto ze swojego dotychczasowego banku razem z miesięcznym wynagrodzeniem (min. 3 000 zł), dostanie 200 zł premii.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook