Studencie! Dowiedz się, jak znaleźć pierwszą pracę

Bezrobocie w Polsce z miesiąca na miesiąc spada, jednak studentom bez doświadczenia zawodowego trudno wejść na rynek pracy. Jak przełamać te trudności uczą eksperci banku Credit Agricole podczas cyklu imprez organizowanych pod hasłem „Odkryj swój kapitał”.

W październiku i listopadzie na 15 polskich uczelniach, a także na targach Career Expo we Wrocławiu, pojawi się objazdowa Strefa Kariery w formie małej indiańskiej wioski. Jednak zamiast czerwonoskórych wojowników w kolorowych pióropuszach, na studentów czekać będą w niej eksperci, którzy udzielają wskazówek, jak znaleźć dobrą pierwszą pracę.

Studenci, którzy wezmą udział w wydarzeniu, mogą odkryć swoje predyspozycje zawodowe, dowiedzieć się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, nauczyć się, jak tworzyć skuteczne i atrakcyjne CV i list motywacyjny oraz poszerzyć wiedzę na temat umiejętnego zarządzania swoimi finansami. Pierwsze imprezy odbyły się już na AWF w Poznaniu, Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Kolejne zaplanowane są m.in. w Białymstoku, Łodzi, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie i Gdańsku.

- Już po raz szósty wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi i organizujemy imprezy w największych ośrodkach akademickich w Polsce. Chcemy wskazać naszym młodym, potencjalnym klientom, że każdy z nich jest kapitalny i w każdym drzemie wielki potencjał. Trzeba go tylko odkryć - wyjaśnia Aldona Pojda-Niedźwiedź z Departamentu Marketingu Relacyjnego i Operacyjnego Credit Agricole.

Nawiązując do hasła „Odkryj swój potencjał”, Strefa Kariery jest podzielona na cztery części. Każda z nich w inny sposób nawiązuje do poszukiwania i odnajdywania własnych możliwości. „Poznaj swoje mocne strony” to miejsce, w którym można rozwiązać test predyspozycji zawodowych, skonsultować się ze specjalistą HR lub coachem albo porozmawiać o budowaniu marki pracownika w Internecie. W części „Zadbaj o swój kapitał” studenci dostaną możliwość założenia swojego pierwszego konta w banku, a także poznają zasady korzystania z największego w Polsce Klubu Rabatowego Credit Agricole.

Ponadto są także dwie strefy relaksu: „Naładuj akumulatory” - miła kawiarenka, w której można wypić dobrą kawę i podładować telefon, pedałując na specjalnym rowerze, oraz „Rozluźnij się”, gdzie studenci mogą rozerwać się między zajęciami, grając w gry planszowe oraz biorąc udział w losowaniu nagrody.

Wydarzenia na uczelniach są jednym z elementów programu „Świeża krew do pierwszej pracy” realizowanego od 2014 r. W ramach programu Credit Agricole uczy studentów świadomego kierowania własną karierą zawodową i przygotowuje ich do oczekiwań przyszłych pracodawców.

Terminy wizyty Strefy Kariery na uczelniach:
17.10 – Uniwersytet w Białymstoku
18-19.10 – Uniwersytet Łódzki
23.10 – Politechnika Śląska w Gliwicach
24.10 – AWF Katowice
25.10 – Targi Pracy, Career Expo, Wrocław
26.10 – Politechnika Krakowska
7.11 – Akademia Jana Długosza w Częstochowie
8.11 – AWF Kraków
9.11 – Uniwersytet Śląski, Wydział Nauk Społecznych, Katowice
14-15.11 – Politechnika Gdańska
16.11 – ATH Bielsko-Biała
21.11 – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
22.11 – Uniwersytet w Gliwicach

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook