Credit Agricole w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Bank Credit Agricole zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i branżowej w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Tym samym znalazł się w czołówce firm, dla których czynniki środowiskowe, społeczne i związane z ładem organizacyjnym (ESG) są podstawą działalności.

Wyniki XVII Rankingu Odpowiedzialnych Firm (ROF) ogłoszone zostały wczoraj podczas uroczystej gali w Warszawie. Credit Agricole Bank Polska zajął w nim drugie miejsce zarówno w klasyfikacji ogólnej, jak i branżowej (finansowej). To kolejny wzrost pozycji w rankingu w 2021 r. bank zajmował 23 miejsce w klasyfikacji generalnej, a w 2022 był szósty.

ROF to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rankingów, które oceniają spółki działające w Polsce pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania. Podstawą zestawienia jest ankieta, którą co roku opracowuje prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, niezależny redaktor i analityk.

W tym roku organizatorzy zmienili metodologię rankingu. W ankiecie zawarto 60 pytań w jedenastu kategoriach. Podział ten wynika z przyjętych już Standardów Sprawozdawczości w zakresie Zrównoważonego Rozwoju (ESRS), które za rok zaczną obowiązywać większe spółki w związku z nową regulacją Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD) związaną z raportowaniem zrównoważonego rozwoju.

- Tegoroczna pozycja Credit Agricole w Rankingu Odpowiedzialnych Firm to potwierdzenie, że nasze wysiłki dotyczące zrównoważonego rozwoju i ESG zostały dostrzeżone i docenione przez jury. Warto zaznaczyć, że w tym roku metodologia ankiety uległa zmianie. Konieczność spełnienia kryteriów związanych z nowymi regulacjami i wytycznymi oznacza, że utrzymanie obecnego poziomu będzie wymagało ciągłego doskonalenia i adaptacji do zmieniających się oczekiwań i wymagań. To jednak motywuje nas do dalszej pracy i rozwijania naszej działalności w sposób zgodny z najwyższymi standardami. - tłumaczy Jędrzej Marciniak, wiceprezes Credit Agricole.

Organizatorem Rankingu jest Koźmiński Business Hub, działający w ramach Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerami Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2023 są zaś Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Dziennik Gazeta Prawna. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi jest Deloitte.

W XVII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięły udział 74 firmy, z czego do oceny zakwalifikowanych zostało 65.

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook