Credit Agricole wprowadza do oferty kredyt gotówkowy z mechanizmem obniżania oprocentowania

Bank Credit Agricole wprowadza do oferty „Kredyt gotówkowy na zielone cele”. Nowy produkt przeznaczony jest dla klientów indywidualnych, którzy planują realizację zrównoważonych inwestycji lub zakup przyjaznych dla środowiska produktów i usług. Po spełnieniu określonych warunków można obniżyć oprocentowanie kredytu aż o cztery punkty procentowe.

Nowy produkt w ofercie Credit Agricole jest wyjątkowy, ponieważ ma zaszyty w sobie mechanizm obniżki oprocentowania. W dniu udzielenia przez bank takiego kredytu, jego oprocentowanie wynosić będzie 15,5 proc. w skali roku. Jednak klient może obniżyć wysokość oprocentowania do 11,5 proc. Wystarczy, że dostarczy do banku faktury, które potwierdzą, że pieniądze z kredytu zostały przeznaczone na zakup rozwiązania z listy celów prośrodowiskowych. Klient może przeznaczyć pieniądze z kredytu np. na samochody elektryczne, energooszczędny sprzęt RTV i AGD, odnawialne źródła energii czy termomodernizacje i remonty.

- Klienci będą mieli trzy miesiące od dnia zawarcia umowy, żeby dostarczyć do nas faktury. Zweryfikujemy je zarówno pod kątem celu i jego specyfikacji, jak i danych kredytobiorcy, aby mieć pewność, że pieniądze przekazane zostały na wskazany cel. Kompletna i zaakceptowana przez nas dokumentacja będzie podstawą do obniżki oprocentowania. Klient dostanie od nas nowy harmonogram spłat z niższą ratą kredytu – wyjaśnia Marta Malicka, product manager w Departamencie Zarządzania Produktami Kredytowymi w Credit Agricole.

Kredyt można zaciągnąć do kwoty 255 tys. zł, a spłatę rozłożyć na okres do 10 lat. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Aby skorzystać z kredytu wymagane jest założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole o podpisanie umowy bankowości elektronicznej. Ubezpieczenie jest opcjonalne. Sprzedaż kredytu prowadzona jest w placówkach banku oraz telefonicznie przez Contact Center.

Prace nad „Kredytem gotówkowym na zielone cele” były elementem współpracy banku Credit Agricole z ekspertami Centrum UNEP/GRID Warszawa w ramach programu Climate Leadership.

- Współpraca z ekspertami środowiskowymi była kluczowym elementem procesu tworzenia naszego „zielonego” kredytu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu ekspertów stworzyliśmy produkt nowatorski na polskim rynku, atrakcyjny dla klientów i zachęcający ich do wyboru rozwiązań przyjaznych środowisku. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że technologie stale się rozwijają i obecne rozwiązania przyjazne dla środowiska mogą w przyszłości zostać wyparte przez nowsze i bardziej efektywne. Dlatego będziemy stale monitorować rynek i przepisy, aby w razie konieczności zmodyfikować np. cele kredytu i utrzymać produkt w kategorii produktu zrównoważonego. Takie podejście może być inspiracją dla innych banków, które planują wprowadzenie podobnych rozwiązań na rynek – wyjaśnia Ewa Deperas-Jarczewska, dyrektorka Zespołu Corporate Sustainability w Credit Agricole.

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook