Comperia.pl

Porównywarka Comperia.pl przygotowała ranking najlepszych lokat z funduszem. Srebrny medal i 14 punktów otrzymały Getin Online, BNP Paribas i Credit Agricole Bank Polska, oferujący Pakiet Zyskowny Duet z funduszem Amundi Parasolowy FIO i Pakiet Zyskowny Duet z funduszem Credit Agricole FIO z podziałem środków 50/50.

Analitycy Comperii przyjęli, że banki, które oferują najniższe oprocentowanie 3 – miesięcznej lokaty, czyli plus 0,5p.p od standardowego oprocentowania depozytu (obecnie 3,30 proc.) otrzymują 1 punkt, 4 proc. w skali roku - 2 punkty, 4,5 proc. - 3 punkty, 5 proc. – 4 punkty, 6 proc. - 5 punktów i 7 proc. - 6 punktów.

Sprawdzili również, jaka kwota musi być ulokowana na lokacie, a jaka w funduszach. Te banki, które umożliwiają inwestycję w proporcjach 70 proc. lokata/ 30 proc. fundusz otrzymały 3 punkty. Jeśli oszczędności dzielone są w stosunku 50/50, bank otrzymał 2 punkty, a jeśli dwie trzecie środków musi zostać wpłacone na fundusz – 1 punkt. Wysoko punktowany był także brak prowizji za wejście i wyjście z funduszu, ponieważ ten parametr znacząco wpływa na zysk z inwestycji. Każdy bank, który nie pobiera opłat za zakup jednostek uczestnictwa dostał 5 punkt, kolejne 5 można było otrzymać za możliwość bezkosztowego wyjścia z inwestycji.

Wszystkie banki, które pozwalają sprzedać jednostki uczestnictwa w funduszach od razu po zakończeniu 3 – miesięcznej lokaty (niektóre nawet wcześniej) dostały w rankingu dodatkowy punkt. Jeśli konieczne jest utrzymywanie inwestycji dłużej, punkt nie został przyznany. Punkty przyznawane były także bankom, które wypłacają odsetki nawet klientom przedwcześnie zrywającym lokatę. Za taką opcję można było również otrzymać 1 punkt.

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem, opublikowanym m.in. przez portal biznes.gazetaprawna.pl: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/790894,ranking-najlepszych-lokat-z-funduszem.html

Zobacz także

Kontakt dla mediów

bankowość detalicznakarta kredytowakontokonto osobistekredyt hipotecznyoszczędnościrankingwyniki finansowezysk netto
Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook