Pracownicy Credit Agricole Bank Polska w roli Świętego Mikołaja

Credit Agricole Bank Polska po raz kolejny zaangażował się w akcję "Szlachetna Paczka" organizowaną przez krakowskie Stowarzyszenie WIOSNA. W tym roku pracownicy banku przygotowali świąteczną pomoc dla 29 rodzin.

"Szlachetna Paczka" to ogólnopolska inicjatywa, której główną ideą jest przekazywanie skutecznej, konkretnej i sensownej pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom w Polsce. Credit Agricole Bank Polska (wcześniej jako LUKAS Bank) włączył się w tę akcję już szósty raz, promując ją nie tylko wewnątrz firmy, ale także wśród fanów swojego profilu na portalu społecznościowym Facebook. Pracownicy Credit Agricole Bank Polska (w tym Zarząd) przekazali pomoc rzeczową 29 rodzinom.

W inicjatywę włączyła się zarówno centrala banku, jak i sieć sprzedaży: - W tym roku nasza placówka po raz pierwszy uczestniczyła w akcji "Szlachetna Paczka". Najtrudniejszym zadaniem był dla nas wybór rodziny. Czytając o trudnej sytuacji życiowej i finansowej każdej z rodzin ubiegających się o wsparcie, ciężko było wybrać tę jedną. W końcu udało nam się podjąć decyzję. Nasza paczka powędrowała do pani Joanny, która samotnie wychowuje dwóch synów. Potrzeby, jakie wskazała to głównie odzież i żywność, a wszystko wyłącznie z myślą o chłopcach. Pani Joanna ani słowem nie wspomniała o swoich potrzebach, co jeszcze bardziej nas wzruszyło i zmotywowało do działania. Zebraliśmy pieniądze, zrobiliśmy zakupy, a na koniec napisaliśmy kartkę z życzeniami i zawieźliśmy do magazynu pięć ogromnych kartonów. Mamy nadzieję, że nasza pomoc sprawi Pani Joannie i jej synom tyle radości, ile nam sprawiło przygotowanie dla nich świątecznych prezentów - podkreśla Piotr Salamon, dyrektor jednej z krakowskich placówek bankowych, biorących udział w akcji.

"Szlachetna Paczka" to nie jedyna inicjatywa, w którą zaangażowali się pracownicy Credit Agricole Bank Polska. Świąteczna pomoc trafiła też m.in. do koszalińskiej filii Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci oraz do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook