Pracownicy Credit Agricole przygotowali świąteczną pomoc

Credit Agricole Bank Polska po raz 7. zaangażowało się w ogólnopolską akcję "Szlachetna Paczka". W tym roku pracownicy banku przygotowali paczki dla 32 rodzin w potrzebie.

"Szlachetna Paczka" to akcja organizowana przez krakowskie Stowarzyszenie WIOSNA. Jej główną ideą jest przekazywanie pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom w Polsce. Wolontariusze Stowarzyszenia odnajdują takie rodziny w swoim otoczeniu, by zbadać ich faktyczną sytuację i realne potrzeby. W listopadzie dane te publikowane są w anonimowej bazie internetowej, z której darczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę. Do bazy trafiają rodziny wielodzietne, niepełne, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osoby starsze i samotne, których dotknęło nieszczęście, a których bieda nie wynika z ich winy. Bank włączył się w "Szlachetną Paczkę" już 7. raz, promując ją wśród pracowników.

W tegorocznej edycji akcji, pracownicy banku, w tym członkowie zarządu przekazali pomoc rzeczową 32 rodzinom. W inicjatywę włączyli się zarówno pracownicy centrali, jak i sieci sprzedaży. Dlaczego pomagają? - Ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma takie szczęście jak my - zdrowie, które pozwala na pracę. Cieszy nas, że dzięki nam jakiejś rodzinie uda się spędzić beztrosko święta, zapominając chociaż na te kilka najważniejszych dni w roku o troskach codzienności. Co roku od rodziny, której pomogliśmy dostajemy kartkę z życzeniami świątecznymi oraz podziękowaniami. Zawsze czytamy ją ze łzami wzruszenia i przeświadczeniem, że za nami kawał dobrej roboty - tłumaczy Małgorzata Kasperczyk, doradca z placówki bankowej przy ul. Centrum A1 w Krakowie.

"Szlachetna Paczka" to tylko jedna z inicjatyw, w którą w tym roku zaangażowali się pracownicy Credit Agricole Bank Polska. Świąteczna pomoc trafiła też do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, domu dziecka przy ul. Parkowej we Wrocławiu czy jadłodajni dla bezdomnych w Katowicach.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook