Studenci znowu wezmą los w swoje ręce

Coraz więcej młodych osób bierze los we własne ręce i realizuje autorskie pomysły już na studiach. Credit Agricole Bank Polska po raz drugi zachęca studentów do przejęcia inicjatywy w kształtowaniu własnej przyszłości i uruchamia program Centrum Aktywnych. Bank przeznaczył 75 tys. zł na dofinansowanie studenckich projektów. Program ruszył 29. października tego roku.

Poprzez program Credit Agricole Bank Polska jest zarówno partnerem ułatwiającym realizację zamierzeń i planów studentów, jak i pomaga w pozyskaniu środków finansowych. Realizacja własnego pomysłu jest wielkim atutem na rynku pracy i pomaga młodym ludziom podjąć decyzję, w jakim kierunku chcą podążać i co robić w życiu zawodowym.

W Centrum Aktywnych już po raz drugi organizowane są dwa konkursy. "Mam plan! Wykonam go z Credit Agricole Bank Polska", w którym młodzi mogą ubiegać się - indywidualnie lub zespołowo - o dofinansowanie ich pomysłów w kategorii: przedsięwzięcie społecznie użyteczne. Wybrane inicjatywy zostaną wsparte kwotą 3 000 - 10 000 zł. Równolegle prowadzony jest program grantowy dla kół studenckich, w którym nagrodami są granty na badanie o tematyce społecznej w wysokości od 2 000 do 5 000 zł. Studenci mają czas na nadsyłanie prac na oba konkursy do 25 stycznia 2013 r.
2. edycja Centrum Aktywnych ma wspierać finansowo studentów, ale także edukować. Stąd w specjalnym panelu studenci będą mogli dowiedzieć się jak, krok po kroku, projekt napisać i dobrze skalkulować. Panel ma zachęcić młodych do rozpoczęcia planowania własnego biznesu zgodnie ze wskazówkami praktyków z banku.

Informacje o programie znajdują się na odświeżonej graficznie stronie internetowej www.centrumaktywnych.pl i fanpage-u banku www.facebook.com/CreditAgricoleBankPolska. Promocję Centrum Aktywnych, podobnie jak w ubiegłym roku, wspierać będą Ambasadorzy programu. Wybrani w drodze rekrutacji studenci, reprezentują Centrum Aktywnych w 7 największych polskich ośrodkach akademickich. Patronami Centrum Aktywnych są: Pracodawcy RP (patron honorowy), AIESEC (patron merytoryczny) oraz patroni medialni: dlaStudenta.pl, StudentNews.pl, Radio Planeta i MamBiznes.pl.

Centrum Aktywnych to jedna z czterech inicjatyw Credit Agricole Bank Polska uznanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za "Dobrą praktykę 2011". Raport "Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce - dobre praktyki" w wersji elektronicznej oraz e-book z praktykami wymienionymi w raporcie dostępne są na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl.

Więcej informacji na temat programu na stronie Centrum Aktywnych www.centrumaktywnych.pl.

Patroni programu:

W 1. edycji Centrum Aktywnych nagrodzonych zostało dziewięć inicjatyw.

Granty na badanie przyznano:

  • Studenckiemu Kołu Naukowemu Chi Kwadrat z Uniwersytetu Warszawskiego działającemu pod opieką prof. Anny Gizy - Poleszczuk, na realizację badania "Młodzi sami o sobie",
  • Studenckiemu Kołu Naukowemu Analiz Danych z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którego opiekunem jest dr Artur Prędki, na realizację badania "Różnice w postrzeganiu i korzystaniu z produktów i usług bankowych pomiędzy studentami pierwszego oraz ostatniego roku krakowskich uczelni",
  • Studenckiemu Kołu Naukowemu Analiz Ekonomicznych ze Szkoły Głównej Handlowej, otoczonemu opieką merytoryczną prof. Tomasza Szapiro na badanie "BID - badanie zachowań i strategii użytkowników w grach all pay".

Zwycięskie projekty w konkursie "Mam plan ! Wykonam go z Credit Agricole Bank Polska":

  • "Bajkowe pisanie" - produkcja książeczek z bajkami terapeutycznymi dla dzieci zmagającymi się z chorobami i bezpłatnie przekazanie całego nakładu dla szpitali dziecięcych,
  • "Nie kupuj - Adoptuj" - organizacja szkolenia dla pracowników schronisk dla zwierząt w celu zwiększenia liczby adopcji,
  • "Teatr pokój 204" - organizacja przedstawień teatralnych dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych,
  • "od NOVA sp84" - zmodernizowanie pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej,
  • "Przyjęcie u Guliwera" - zorganizowanie bajkowego Dnia Dziecka w gminie Niedrzwica Duża,
  • "Przygoda na Dzikim Zachodzie" - organizacja festynu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin z Mielca i okolic.

Szczegółowe wyniki 1. edycji Centrum Aktywnych znajdziecie na stronie www.centrumaktywnych.pl.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook