21. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup już 14 września we Wrocławiu

Już 14 września br. w Parku Południowym we Wrocławiu odbędą się 21. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup. Zawody mają formułę otwartą, tak więc każdy może przyjść i spróbować swoich sił w precyzyjnych rzutach metalowymi kulami. Będzie również wiele atrakcji, jakie dla kibiców i miłośników tej dyscypliny przygotował sponsor.

Pierwsza impreza z tego cyklu odbyła się 19 maja br. i przyciągnęła 180 zawodników oraz wielu kibiców. 14 września do Parku Południowego we Wrocławiu ponownie przyjadą miłośnicy francuskiej dyscypliny z całej Polski na 21. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup. Wśród zawodników spotkać będzie można zarówno amatorów, jak i licencjonowanych graczy, ponieważ turniej ma formułę otwartą i uczestniczyć w nim może każdy.

Petanque jest dla nas dyscypliną wyjątkową, ponieważ jej wartości pokrywają się z tymi, jakimi kierujemy się w banku Credit Agricole. Jest ona dostępna dla wszystkich, reguły gry są proste i jasne dla wszystkich, a całością rozgrywek zajmują się profesjonaliści - mówi Izabela Mościcka, rzecznik prasowy banku Credit Agricole, sponsora zawodów.

Wszyscy kibice, którzy pojawią się w Parku Południowym, będą mogli skorzystać z różnego rodzaju atrakcji, jakie przygotuje sponsor tytularny - bank Credit Agricole. Pokaz gry na najwyższym poziomie zaprezentuje brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów - Jędrzej Śliż. Zdradzi on również najważniejsze techniczne oraz taktyczne aspekty petanque. Na specjalnie przygotowanych boiskach do gry rekreacyjnej, pod okiem profesjonalnego instruktora, będzie można spróbować swoich sił w konkurencjach zręcznościowych. Bank przewidział również atrakcje dla najmłodszych w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw.

Mamy nadzieję, że osoby, dla których będzie to pierwszy kontakt z petanque, zainteresują się tą dyscypliną sportu na dłużej. Warto wspomnieć, że jedną z najważniejszych jej wartości jest przestrzeganie zasady fair play przez wszystkich uczestników. Tylko takie podejście pozwala, zarówno na boisku, jak i w życiu na uczciwe osiągnięcie założonego celu - dodaje Izabela Mościcka.

W turnieju uczestniczyć może maksymalnie 100 drużyn trzyosobowych (triplety). Zespoły mogą być mieszane, wystarczy też, aby każdy z zawodników miał ukończone 7 lat. Zgłoszenia drogą mailową do 13 września do godziny 14.00 na adres [email protected] przyjmuje Klub Sportowy Petanka z Wrocławia - partner wykonawczy turnieju. Istnieje również możliwość rejestracji w dniu turnieju w Biurze Zawodów w godz. 8.30 - 9.30. Zawody rozpoczynają się o godz. 10.00.

21. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup odbędą się 14 września 2013 r. w Parku Południowym we Wrocławiu. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Sponsorem tytularnym jest bank Credit Agricole. Patronat nad zawodami objęła gmina Wrocław oraz Polska Federacja Petanque.

Więcej informacji można znaleźć na www.petanka.pl.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook