Credit Agricole sponsorem Przeglądu Nowego Kina Francuskiego

Credit Agricole Bank Polska zaangażował się we wsparcie ogólnopolskiego Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. Tym samym bank podkreśla swoje francuskie korzenie i przynależność do Grupy Crédit Agricole, jednego z największych banków uniwersalnych w Europie.

Przegląd Nowego Kina Francuskiego to drugie po Dniach Krajów Francuskojęzycznych wydarzenie promujące kulturę francuską, w które angażuje się Credit Agricole.

Bank wspiera kulturę francuską w Polsce ponieważ stoi za nim francuski akcjonariusz - Grupa Crédit Agricole. Działania te przyczyniają się do kreowania pozytywnego wizerunku Francji w Polsce oraz budowania pozytywnych relacji pomiędzy narodami. Dodatkowo mecenat ten jest zgodny z wartościami banku i wpisuje się w jego strategię: Jesteśmy pewni, że finansowanie kultury jest skutecznym narzędziem kreowania wizerunku oraz budowania społecznego zaufania do instytucji finansowych - podkreśla Izabela Mościcka, dyrektor Departamentu Public Relations w Credit Agricole.

Przegląd Nowego Kina Francuskiego odbywa się od 4 lat. Ideą festiwalu jest prezentacja nowych filmów francuskich, które zostały dobrze przyjęte we Francji i nie były jeszcze pokazywane w Polsce. W tegorocznej edycji Przeglądu organizatorzy pokażą 10 filmów łącznie w 11 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Zamościu, Katowicach, Olsztynie, Gdańsku, Krakowie i Szczecinie.

Na uwagę zasługuje szczególnie obraz otwierający festiwal - "Kraul", laureat nagrody Europa Cinemas na Festiwalu w Wenecji 2012. Projekcji filmu towarzyszy spotkanie z reżyserem. Warto też zwrócić uwagę na film "Thérese Desqueyroux". To osadzona w latach 20. XIX wieku historia kobiety próbującej przełamać obowiązujące konwenanse. W filmie występują m.in. Audrey Tautou, Gilles Lellouche i Anais Demoustier.

Po raz pierwszy organizatorzy Przeglądu zdecydowali się pokazać film dla dzieci. Jest to animacja "Kot w Paryżu" w 2012 roku nominowana do Oskara. Towarzyszą jej warsztaty artystyczne dla dzieci od lat 8.

Przegląd Nowego Kina Francuskiego rozpoczyna się 8 maja w Warszawie, a kończy 27 czerwca w Szczecinie.

Organizatorem festiwalu jest Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook