Najlepsi zawodnicy w petanque stanęli na podium

Setki widzów - Wrocławian i przyjezdnych z całej Polski oraz kilkadziesiąt drużyn - tak podsumować można dzisiejsze 21. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup. W pełnej zdrowych, sportowych emocji atmosferze do rywalizacji stanęło 56 zespołów. Miano najlepszych wywalczył zespół KSP Słowianka z Gorzowa Wielkopolskiego w składzie: Dominik Pilarski, Radosław Banaszkiewicz oraz Łukasz Kudła.

Przez jeden dzień, Wrocław był polską stolicą petanque - dyscypliny sportu, którą pokochało mnóstwo profesjonalnych zawodników i amatorów na całym świecie. Zawodnicy sprawdzali swoją precyzję, motywowani pucharem Crédit Agricole Cup i dopingiem ze strony widzów. Mistrzostwa miały formułę otwartą - do zawodów zgłosiło się 56 trzyosobowych drużyn, czyli łącznie 168 uczestników, by próbować swoich umiejętności we wrocławskim Parku Południowym.

W turnieju triumfowali reprezentanci klubu KSP Słowianka z Gorzowa Wielkopolskiego w składzie: Dominik Pilarski, Radosław Banaszkiewicz oraz Łukasz Kudła. Drugie miejsce zajęła drużyna, w skład której weszli Leszek Orpel, Kazimierz Jacak i Edward Serafin z KSP Jedlina Zdrój, a trzecie miejsce wywalczył zespół składający się z Aleksandry Dubiel, Hanny Moczulskiej oraz Dawida Głogowskiego z I LO im. Kasprowicza w Świdnicy.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że zwyciężyliśmy. W zawodach wystartowało wielu utalentowanych zawodników, którzy, mimo tego że nie są profesjonalistami, reprezentowali bardzo wysoki poziom. Mistrzostwa dostarczyły nam wielu sportowych emocji płynących ze zdrowej rywalizacji i wspaniałego dopingu publiczności - tak swój udział w Mistrzostwach podsumowuje Łukasz Kudła, przedstawiciel zwycięskiej drużyny.

W turnieju, poza główną klasyfikacją, wyłoniono trzy najlepsze drużyny szkolne i firmowe Credit Agricole.

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque to inicjatywa, która każdego roku udowadnia, że każdy
z nas, niezależnie od wieku, płci czy sprawności fizycznej może grać w bule. Na początku wystarczą dobre chęci do aktywnego spędzania czasu i zestaw bul, aby już po krótkim czasie cieszyć się prawdziwymi, sportowymi emocjami - mówi Izabela Mościcka, rzecznik prasowy banku Credit Agricole, sponsora zawodów.

O wyjątkowych zaletach petanque mogli osobiście przekonać się kibice - każdy, pod okiem profesjonalnego instruktora, mógł poznać zasady gry, a także po raz pierwszy rzucić bule. Wiele osób spróbowało sił w różnych konkurencjach zręcznościowych, a najlepsi otrzymali upominki.
Na najmłodszych czekał specjalny kącik zabaw i animacji.

Sponsorem tytularnym 21. Otwartych Mistrzostw Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup jest bank Credit Agricole. Patronat nad zawodami objęła gmina Wrocław oraz Polska Federacja Petanque. Partnerem wykonawczym jest Klub Sportowy Petanka z Wrocławia.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook