Szlachetni pracownicy Credit Agricole pomagają w święta

Credit Agricole Bank Polska po raz 8. zaangażował się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. W tym roku pracownicy banku przygotowali świąteczne paczki dla 33 rodzin w potrzebie.

"Nie ma Polski biednej, ani bogatej. Jest jedna Polska." - takie hasło przyświecało tegorocznej akcji Szlachetna Paczka, która od 13 lat wspiera potrzebujące rodziny w całej Polsce. Inicjatywa krakowskiego Stowarzyszenia WIOSNA co roku skupia kilka tysięcy darczyńców zachęcając ich do pomagania najbardziej potrzebującym rodzinom w Polsce. Wolontariusze Stowarzyszenia odnajdują takie rodziny w swoim otoczeniu, by zbadać ich faktyczną sytuację i realne potrzeby. W listopadzie dane te publikowane są w anonimowej bazie internetowej, z której darczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę. Do bazy trafiają rodziny wielodzietne, niepełne, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osoby starsze i samotne, których dotknęło nieszczęście, a których bieda nie wynika z ich winy.

W tym roku po raz 8. pracownicy Credit Agricole wraz z członkami zarządu postanowili zaangażować się w Szlachetną Paczkę pomagając tym samym 33 rodzinom. W inicjatywę włączyli się zarówno pracownicy centrali, jak i sieci sprzedaży. Dlaczego postanowili zaangażować się w akcję? Jesteśmy świadomi, że nie dla wszystkich święta to czas radości. Dla niektórych rodzin to okres dodatkowych zmartwień. Mamy wielką nadzieję, że nasza pomoc przyczyni się do poprawy sytuacji rodziny na dłużej - tłumaczy Małgorzata Polowczyk z Pionu Rozwoju i Wsparcia Bankowości Detalicznej. Radość udziela się nie tylko obdarowanym. My, darczyńcy, czerpiemy równie wiele przyjemności z pomagania potrzebującym - dodaje Sylwia Ratajczak z Pionu Back Office.

Szlachetna Paczka to tylko jedna z inicjatyw, w którą w tym roku zaangażowali się pracownicy Credit Agricole. Świąteczna pomoc trafiła także do jadłodajni dla bezdomnych w Katowicach oraz domu dziecka, Domu Samotnej Matki i Klubu Seniora we Wrocławiu.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook