Wielkie święto petanque już we wrześniu

14 września w Parku Południowym we Wrocławiu odbędą się 21. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia
w petanque Crédit Agricole Cup. W bezpłatnych zawodach mogą wziąć udział profesjonalni gracze
i amatorzy.

Park Południowy we Wrocławiu ponownie będzie gościł 21. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia
w petanque Crédit Agricole Cup. 19 maja odbyła się pierwsza impreza z tego cyklu, która przyciągnęła 180 zawodników - zarówno amatorów, jak i licencjonowanych graczy oraz wielu kibiców.

Chcemy przybliżyć mieszkańcom Wrocławia tę francuską dyscyplinę sportu, która swoją popularność zawdzięcza prostym regułom, możliwości gry praktycznie wszędzie i - co najważniejsze - dostępności dla osób w każdym wieku, bez względu na płeć - mówi Izabela Mościcka, rzecznik prasowy banku Credit Agricole, sponsora zawodów.

W turnieju może uczestniczyć maksymalnie 100 drużyn trzyosobowych (triplety). Zespoły mogą być mieszane, wystarczy też, aby każdy z zawodników miał ukończone 7 lat. Zgłoszenia drogą mailową, do 13 września do godz. 14.00 na adres [email protected], przyjmuje Klub Sportowy Petanka
z Wrocławia - partner wykonawczy turnieju. Istnieje również możliwość rejestracji w dniu turnieju
w Biurze Zawodów w godz. 8.30 - 9.30. Rozgrywki rozpoczynają się o godz. 10.00.

Dodatkowo dla wszystkich kibiców, sponsor zawodów, bank Credit Agricole, przygotował mnóstwo atrakcji. Chętni będą mogli uczyć się gry w petanque pod okiem profesjonalnego instruktora, a także spróbować swoich sił w przeróżnych konkurencjach zręcznościowych związanych z petanque. Najmłodsi mile spędzą czas w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw.

Mamy nadzieję, że do Parku Południowego przyjdą również osoby, które po raz pierwszy wezmą boules do ręki. Będzie to dla nich idealna okazja do poznania petanque oraz do aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu - dodaje Izabela Mościcka.

21. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup odbędą się 14 września 2013 r. w Parku Południowym we Wrocławiu. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Sponsorem tytularnym jest bank Credit Agricole. Patronat nad zawodami objęła gmina Wrocław
oraz Polska Federacja Petanque.

Więcej informacji można znaleźć na www.petanka.pl.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook