Wolontariusze Credit Agricole zrealizowali 15 projektów

Właśnie zakończyła się 1. edycja programu grantowego Credit Agricole Bank Polska. Pracownicy - wolontariusze przy wsparciu banku zrealizowali 15 projektów. Dotyczyły one pomocy dzieciom, osobom starszych czy zwierzętom.

Program grantowy to jeden z 3 elementów programu wolontariatu pracowniczego Credit Agricole Bank Polska "Działam, bo lubię". Pozostałe to Mapa Inicjatyw (baza projektów wolontariackich realizowanych przez pracowników Credit Agricole) oraz autorska kampania społeczna "Bank z klasą. CAła wiedza
o bankowości". Jej celem jest wspieranie państwowych szkół podstawowych w edukacji uczniów
z klas nauczania początkowego z wiedzy bankowej, finansowej i przedsiębiorczości.

Program grantowy, którego pierwsza edycja ruszyła 5 listopada 2012 r., daje szansę pracownikom
na zdobycie dofinansowania na realizację własnych działań wolontariackich. O tym, które z projektów zostają dofinansowane, decydują wszyscy pracownicy banku w otwartym głosowaniu w intranecie. Podczas 1. edycji programu głosowanie zaczęło się 5 grudnia 2012 r. w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W jego wyniku granty dostało 15 z 28 zgłoszonych projektów. 51 pracowników - wolontariuszy wdrażało je od początku stycznia do połowy lipca tego roku.

W projekty zaangażowali się pracownicy banku z całej Polski zarówno z centrali, jak i z sieci sprzedaży. Wolontariusze reprezentowali różne obszary banku i piastowali różne stanowiska
od specjalistycznych po menadżerskie. Większość realizowanych projektów dotyczyła dzieci (np. organizacja wyjazdowych warsztatów gitarowych, odwiedzanie chorych dzieci w szpitalu, pomoc dzieciom w nauce, wypełnienie czasu wolnego podczas ferii zimowych, zaaranżowanie warsztatów robienia kartek wielkanocnych metodą scrapbookingu, remont placówek wychowawczych), ale były wśród nich też takie, które miały na celu pomoc osobom starszym (np. organizacja warsztatów jogi
i wykładu o Indiach dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku) oraz zwierzętom (np. opieka nad zwierzętami w schronisku).

Projekty realizowane przez wolontariuszy banku przyczyniły się do pomocy podopiecznym m.in. Domu Dziecka w Chotomowie, Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Wierzbicach, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Jaszkotlu czy Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wielkopolskim.

Zachęcony pozytywnym odbiorem programu ze strony wolontariuszy oraz wspieranych organizacji, w październiku 2013 r. bank uruchomi kolejną edycję programu grantowego.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook