Znów będą działać, bo to po prostu lubią!

W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - obchodzony 5 grudnia - pracownicy banku Credit Agricole rozpoczynają głosowanie na 30 projektów zgłoszonych przez swoich kolegów w 2. edycji programu grantowego „Działam, bo lubię!”. Zwycięzcy otrzymają dofinansowanie na realizację inicjatyw wolontariackich w wysokości do 2.000 zł.

Celem programu grantowego jest rozpowszechnienie idei wolontariatu, a także wsparcie pracowników angażujących się w niesienie pomocy potrzebującym. Program ma zachęcić wszystkich pracowników do działania na rzecz innych, wpisując się tym samym w politykę banku związaną ze społeczną odpowiedzialnością i troską o społeczności lokalne.

Bank zdecydował się na zorganizowanie kolejnej edycji programu ze względu na pozytywny odbiór, z jakim program spotkał w ubiegłym roku zarówno ze strony wolontariuszy, jak i wspieranych organizacji.

Tegoroczny edycja programu "Działam, bo lubię!” ruszyła 6 listopada. Pracownicy ubiegają się o granty w wysokości do 2.000 zł na dofinansowanie podejmowanych przez nich działań wolontariackich. O tym, które z 30 zgłoszonych inicjatyw wesprze bank, zdecydują wszyscy pracownicy w intranetowym głosowaniu, które rozpoczyna się 5 grudnia w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Granty otrzymają projekty, na które zagłosuje najwięcej osób. Credit Agricole przeznaczy na ich dofinansowanie w sumie 30.000 zł. Zwycięzcy będą mieli czas do 2 lipca 2014 r. na realizację swoich zamierzeń.

Beneficjentami większości projektów w 1. edycji programu były dzieci. Z myślą o nich wolontariusze z Credit Agricole m.in. wyremontowali placówki wychowawcze, zorganizowali zajęcia podczas ferii zimowych oraz wyjazdowe warsztaty gitarowe i warsztaty robienia kartek wielkanocnych metodą scrapbookingu. Poza tym pracownicy banku pomagali dzieciom w nauce i odwiedzali najmłodszych w szpitalu.

Wolontariusze z Credit Agricole angażowali się także na rzecz osób starszych, np. organizując warsztaty jogi i wykłady dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Opiekowali się również zwierzętami

.

Dzięki zaangażowaniu pracowników banku pomoc otrzymali m.in. podopieczni Domu Dziecka w Chotomowie, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Wierzbicach, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Jaszkotlu, Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wielkopolskim, a także schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie.

Program grantowy to jeden z trzech elementów programu wolontariatu pracowniczego Credit Agricole Bank Polska "Działam, bo lubię". Pozostałe to Mapa Inicjatyw (baza projektów wolontariackich realizowanych przez pracowników Credit Agricole) oraz autorska kampania społeczna "Bank z klasą. CAła wiedza o bankowości", której celem jest wspieranie państwowych szkół podstawowych w edukacji uczniów z klas nauczania początkowego z wiedzy bankowej, finansowej i przedsiębiorczości.

Film promujący 2. edycję programu grantowego banku

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook