Credit Agricole od 10 lat wspiera francuską kulturę

Bank Credit Agricole znany jest z promowania kultury francuskiej w Polsce. W tym roku bank już po raz dziesiąty wspiera Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu. Gwiazdą bieżącej edycji festiwalu jest francuski zespół Éléphant.

Dni Krajów Francuskojęzycznych odbywają się we Wrocławiu od 16 lat i na stałe wpisały się już w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. Towarzyszą one obchodom Międzynarodowego Dnia Frankofonii, ustanowionego przez Międzynarodową Organizacja Frankofonii na 20 marca. Jest to doskonała okazja do odkrywania kultury krajów francuskojęzycznych oraz języka francuskiego.

Gwiazdą tegorocznej edycji Dni Krajów Francuskojęzycznych, które rozpoczynają się 7 marca i potrwają do końca miesiąca jest zespół Éléphant. Tworzą go Lisa Wisznia (27 lat) i François Villevieille (29 lat). Duet zdecydował się na zamieszczenie swojej muzyki w mediach społecznościowych, takich jak: My Space, Facebook, You Tube, dzięki czemu szybko zyskał popularność. Lisa i François zachwycili internautów lekkimi klipami własnej produkcji: Lisa, Rien, Collective mon amour. Wkrótce potem wydali album, na którym sami zagrali na prawie wszystkich instrumentach korzystając jedynie ze wsparcia Marlona B. odpowiedzialnego za aranżację i dźwięk. Dotychczas zespół zagrał 60 koncertów m.in. razem z Pauline Croze i Tomem McRae.

Koncert duetu Éléphant odbędzie się w poniedziałek, 17 marca o godz. 19:00 we Wrocławskim Teatrze Lalek.

Credit Agricole angażuje się we wsparcie Dni Krajów Francuskojęzycznych oraz Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Tym samym bank podkreśla swoje francuskie korzenie i przynależność do Grupy Crédit Agricole, jednego z największych banków uniwersalnych w Europie.

Organizatorem Dni Krajów Francuskojęzycznych jest Stowarzyszenie Alliance Française Wrocław.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.alliance-francaise.pl/wroclaw

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook