Najlepsi zawodnicy w petanque stanęli na podium

Setki widzów - Wrocławian i przyjezdnych z całej Polski oraz kilkadziesiąt drużyn - tak podsumować można wczorajsze 22. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup. W pełnej zdrowych, sportowych emocji atmosferze do rywalizacji stanęło 90 zespołów. Miano najlepszych wywalczył zespół z Łodzi w składzie: Marcin Rutkowski, Tomasz Lipczyński oraz Rafał Kaczmarek.

Przez jeden dzień, Wrocław był polską stolicą petanque - dyscypliny sportu, którą pokochało mnóstwo profesjonalnych zawodników i amatorów na całym świecie. Zawodnicy sprawdzali swoją precyzję, motywowani pucharem Crédit Agricole Cup i dopingiem ze strony widzów. Mistrzostwa miały formułę otwartą - do zawodów zgłosiło się 90 trzyosobowych drużyn, czyli łącznie 270 uczestników, by próbować swoich umiejętności we wrocławskim Parku Południowym.

W turnieju triumfowali reprezentanci Łodzi w składzie: Marcin Rutkowski, Tomasz Lipczyński oraz Rafał Kaczmarek. Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z Jedliny Zdrój, w skład których weszli odpowiednio Stanisław Piwko, Ewa Linder, Jerzy Linder, Kazimierz Jacak oraz Tadeusz Obuchowski, Wojciech Krzykała, Leszek Tatuśko.

Na podium stanęli zawodowi gracze, natomiast w zawodach wzięło udział również wiele osób, które po raz pierwszy w życiu grały w bule. Bardzo się z tego cieszę - mówi David Nouraud, prezes Klubu Sportowego Petanka Wrocław, partnera wykonawczego Crédit Agricole Cup.

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque to inicjatywa, która każdego roku udowadnia, że każdy z nas, niezależnie od wieku, płci czy sprawności fizycznej może grać w bule. Na początku wystarczą dobre chęci do aktywnego spędzania czasu i zestaw bul, aby już po krótkim czasie cieszyć się prawdziwymi, sportowymi emocjami - mówi Izabela Mościcka, rzecznik prasowy banku Credit Agricole, sponsora zawodów.

O wyjątkowych zaletach petanque mogli osobiście przekonać się kibice - każdy, pod okiem profesjonalnego instruktora, mógł poznać zasady gry, a także po raz pierwszy rzucić bule. Wiele osób spróbowało sił w różnych konkurencjach zręcznościowych, a najlepsi otrzymali upominki. Na najmłodszych czekał specjalny kącik zabaw i animacji.

Sponsorem tytularnym 22. Otwartych Mistrzostw Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup jest bank Credit Agricole. Patronat nad zawodami objęła gmina Wrocław oraz Polska Federacja Petanque. Partnerem wykonawczym jest Klub Sportowy Petanka z Wrocławia.

Więcej informacji można znaleźć na www.petanka.pl.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook