Pracownicy Credit Agricole w roli Świętego Mikołaja

Pracownicy banku Credit Agricole po raz kolejny wspierają przedświąteczne inicjatywy pomocy potrzebującym. Tym razem przyłączyli się do Świątecznej Zbiórki Żywności oraz - już po raz 9. - do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.

Pracownicy Credit Agricole wcielili się w rolę wolontariuszy wspierając Świąteczną Zbiórkę Żywności, organizowaną - jak co roku - przez Banki Żywności. 17 pracowników banku przez 3 dni zbierało produkty spożywcze w sklepie TESCO we Wrocławiu przy ul. Czekoladowej 11. Łącznie klienci sklepu przekazali na rzecz zbiórki 554 kilogramów żywności. Trafiła ona za pośrednictwem różnych organizacji do osób zagrożonych niedożywieniem. - Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w Świątecznej Zbiórce Żywności i pomóc potrzebującym - mówi Katarzyna Płatek, kupiec z Departamentu Zakupów, Nieruchomości i Administracji w banku Credit Agricole. - Podczas Zbiórki bardzo ważne jest dokładne wytłumaczenie klientom sklepu idei całej akcji. Wtedy są oni bardziej życzliwi i chętni do pomocy - dodaje .

Świąteczna Zbiórka Żywności to nie jedyna akcja społeczna, w którą angażują się pracownicy Credit Agricole przed Świętami Bożego Narodzenia. Kolejną jest Szlachetna Paczka organizowana od 14 lat przez Stowarzyszenie WIOSNA. Akcja jednoczy kilkaset tysięcy darczyńców z całej Polski w jednym celu - pomocy rodzinom z całej Polski borykającym się z przeciwnościami losu. Wolontariusze Stowarzyszenia kilka miesięcy przed startem akcji odnajdują w swojej okolicy rodziny, którym taka pomoc przyda się najbardziej. W listopadzie na stronie Szlachetnej Paczki opublikowana zostaje baza rodzin z krótką charakterystyką i listą potrzeb. To z niej pracownicy Credit Agricole już od 9 lat wybierają rodziny, dla których przygotowują paczki. W tym roku świąteczna pomoc trafiła do 24 rodzin. - Kilka lat temu przygotowywaliśmy paczkę jako jedna z nielicznych jednostek w banku - wspomina Kamila Lubowiecka, kierownik Działu Telewindykacji Wczesnej - Teraz prawie cały bank angażuje się w tę pomoc. To niezwykle budujące i mobilizujące. Dzięki temu chce się pomagać jeszcze bardziej .

Poza Świąteczną Zbiórką Żywności i Szlachetną Paczką, pracownicy Credit Agricole z całej Polski wsparli także akcję "Serce dla serca" organizowaną przez Szkołę Podstawową nr 11 w Warszawie oraz przekazali pomoc do domu dziecka w Jeleniej Górze, podopiecznych fundacji "Mały Dom" z ośrodków adopcyjnych w Szczecinie oraz do schroniska dla zwierząt we Wrocławiu.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook