Wielkie święto petanque już 25 maja

25 maja w parku Południowym we Wrocławiu odbędą się 22. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup. W bezpłatnych zawodach mogą wziąć udział profesjonalni gracze i amatorzy.

Park Południowy we Wrocławiu ponownie będzie gościł 22. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup. W 2013 roku odbyły się pierwsze imprezy z tego cyklu, które przyciągnęły rekordowe liczby drużyn - zarówno amatorów, jak i licencjonowanych graczy oraz wielu kibiców.

Chcemy przybliżyć mieszkańcom Wrocławia tę francuską dyscyplinę sportu, która swoją popularność zawdzięcza prostym regułom, możliwości gry praktycznie wszędzie i - co najważniejsze - dostępności dla osób w każdym wieku, bez względu na płeć - mówi Izabela Mościcka, rzecznik prasowy banku Credit Agricole, sponsora zawodów.

W turnieju uczestniczyć może maksymalnie 100 drużyn trzyosobowych (triplety). Zespoły mogą być mieszane, wystarczy też, aby każdy z zawodników miał ukończone 7 lat. Zgłoszenia drogą mailową, do 23 maja do godz. 14.00 na adres [email protected], przyjmuje Klub Sportowy Petanka z Wrocławia - partner wykonawczy turnieju. Istnieje również możliwość rejestracji w dniu turnieju w Biurze Zawodów w godz. 8.30 - 9.30. Rozgrywki rozpoczynają się o godz. 10.00.

Dodatkowo dla wszystkich kibiców, sponsor zawodów, bank Credit Agricole, przygotował mnóstwo atrakcji. Chętni będą mogli uczyć się gry w petanque pod okiem profesjonalnego instruktora, a także spróbować swoich sił w przeróżnych konkurencjach zręcznościowych związanych z petanque. Najmłodsi mile spędzą czas w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw.

Mamy nadzieję, że do parku Południowego przyjdą również osoby, które po raz pierwszy wezmą boules do ręki. Będzie to dla nich idealna okazja do poznania petanque oraz do aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu - dodaje Izabela Mościcka.

22. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup odbędą się 25 maja 2014 r. w parku Południowym we Wrocławiu. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Sponsorem tytularnym jest bank Credit Agricole.

Więcej informacji można znaleźć na www.petanka.pl.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook