Wolontariusze banku Credit Agricole pomagają razem

Trwa 3. edycja programu grantowego banku Credit Agricole. Już w styczniu wolontariusze - pracownicy banku rozpoczną realizację projektów, na które zdobyli granty. Na ich sfinalizowanie będą mieli czas do lipca. Zgodnie z tegorocznym hasłem "Pomagajmy razem", jednym z celów programu grantowego jest zjednoczenie pracowników we wspólnej pracy na rzecz potrzebujących.

Program grantowy banku Credit Agricole to inicjatywa, dzięki której pracownicy mogą uzyskać wsparcie finansowe banku na realizację własnych projektów wolontariackich. 3. edycja programu wystartowała 14 listopada. Pracownicy mieli 2 tygodnie na opracowanie i zgłoszenie swoich autorskich pomysłów. To także do nich należał wybór, które z projektów otrzymają grant pieniężny o maksymalnej wartości 2000 zł. Każdy pracownik mógł oddać głos na maksymalnie 3 wybrane propozycje. W wyniku głosowania z puli 25 zakwalifikowanych do programu zgłoszeń pracownicy wyłonili 15 zwycięskich projektów.

Na początku stycznia wolontariusze banku Credit Agricole, którzy zdobyli najwięcej głosów w głosowaniu rozpoczną realizację swoich projektów. Bank przekaże im na ten cel granty pieniężne (łącznie 30 000 zł), jednak prace organizacyjne i logistyczne wykonać będą musieli sami. Katarzynie Weźranowskiej, starszemu trenerowi rozwoju kompetencji grant udało się zdobyć już po raz trzeci: - Kiedy dowiedziałam się o programie grantowym pomyślałam, że takiej okazji nie wolno zmarnować. Program postrzegałam jako szansę na sprawienie dzieciom niesamowitej niespodzianki. – wspomina.

Głównymi beneficjentami realizowanych przez pracowników projektów w 3. edycji programu grantowego banku Credit Agricole są dzieci i młodzież. Telewindykator Aneta Błaszczak zdobyty grant przeznaczy na zorganizowanie zabawy karnawałowej dla podopiecznych Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Jak mówi: - Dzieci chore na raka są wyjątkowymi osobami, które musiały zbyt szybko dorosnąć, a ich leczenie to długotrwały i bolesny proces. Spotkanie gwiazdkowo-karnawałowe będzie okazją dla nich do opuszczenia sali szpitalnej i zajęcie się tym, czym powinny zajmować się dzieci: malowaniem, wycinaniem, graniem, tańczeniem i śmianiem się do utraty tchu.

Grant zdobyły również projekty związane z pomocą skierowaną do bezdomnych zwierząt oraz schronisk. Pracownicy banku zajmą się sprzątaniem przytulisk, wsparciem akcji adopcyjnych oraz szukaniem domów tymczasowej opieki dla zwierząt. Na realizację zaplanowanych działań wolontariusze mają pół roku.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook