Rachunki walutowe przynoszą firmie oszczędności

Klienci firmowi Credit Agricole zmniejszą koszty przewalutowań swoich płatności, tj. przelewów, wypłat z bankomatów oraz transakcji kartą w sklepach za granicą. Bank od października 2015 roku proponuje im rachunki walutowe.

Rachunek walutowy przyniesie oszczędności przedsiębiorcy, który współpracuje z zagranicznymi kontrahentami. Umożliwia on regulowanie swoich zobowiązań czy przyjmowanie płatności w walucie obcej. Oznacza to, że na konto firmy trafia dokładnie np. wartość kontraktu wycenionego w euro. Tak samo wygląda sytuacja z przelewami za granicę. Jeśli klient chce zapłacić np. za towar z Holandii, to saldo na jego rachunku zmniejszy się dokładnie o kwotę zamówienia. Jednocześnie ma on pewność, że partner otrzyma pełną należność, a nie tylko jej część, zmniejszoną w wyniku zmiany kursu euro.

Poza przeliczeniami związanymi z kursem danej waluty, na finalną wartość danej transakcji, wpływają również prowizje za przewalutowanie. Sytuacja ta dotyczy głównie przedsiębiorców, którzy często podróżują służbowo za granicę i płacą tam kartą w sklepach lub wypłacają środki z bankomatów. Dlatego rachunek walutowy w EUR, USD lub GBP oraz debetowa karta walutowa wydawana do rachunku walutowego: Visa Business EUR lub Visa Business USD jest dla nich bardzo dobrym rozwiązaniem. Klient wydaną do konta kartą walutową np. zarezerwuje hotel czy zapłaci za taksówkę. Po powrocie do kraju niewykorzystane środki mogą pozostać na rachunku walutowym albo zostać przeniesione na bezpłatnie prowadzony, oprocentowany walutowy Rachunek Oszczędzam dla firm czy walutową lokatę terminową i ponownie wykorzystane podczas kolejnego wyjazdu.

- Jesteśmy jednym z niewielu banków w Polsce, który udostępnia wszystkie funkcjonalności konta walutowego, łącznie z rachunkami oszczędnościowymi czy kartą walutową dla firm. Wdrożenie tego rachunku z pewnością ucieszy naszych klientów, ale też da nam szansę zaprezentowania się nowym firmom, prowadzącym działalność na szerszą niż krajowa skalę – mówi Izabela Bodnar, dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w banku Credit Agricole.

W Credit Agricole z kontem walutowym przedsiębiorcy dokonają rozliczeń w euro, dolarze amerykańskim i funcie brytyjskim. Bank pobiera 10 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku walutowego oraz 5 zł za debetową kartę walutową typu Business.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook