LUKAS Bank zmienia oprocentowania

Od 5 lutego LUKAS Bank zmienia oprocentowanie kont osobistych oraz lokat zakładanych na okres 3 i 6 miesięcy na stopę stałą. Zmianie uległo także oprocentowanie kart kredytowych wydawanych przez bank z partnerami handlowymi.

Środki zgromadzone na kontach osobistych w LUKAS Banku od dzisiaj będą nieoprocentowane. Nasi klienci mają jednak możliwość przelewania nawet najmniejszej kwoty na bezpłatny Rachunek Oszczędzam, którego oprocentowanie wynosi od 4, 5% do 8%. Z naszych doświadczeń wynika, że od momentu wprowadzenia Rachunku do oferty klienci chętniej przekazują na niego swoje środki zamiast trzymać je na koncie osobistym.

Rachunek Oszczędzam to rachunek prowadzony w ramach podstawowego konta osobistego w LUKAS Banku, umożliwiający proste i wygodne oszczędzanie. Klienci korzystający z Rachunku Oszczędzam otrzymują wysokie oprocentowanie, a jednocześnie mają swobodny dostęp do swoich pieniędzy - mogą wpłacać i wypłacać środki w dowolnym momencie bez utraty naliczonych odsetek. W ramach konta podstawowego można założyć stałe zlecenie przekazywania określonych kwot i zacząć zarabiać już przy niewielkich kwotach.

Nadal proponujemy klientom specjalne promocyjne oprocentowanie w wysokości 8 %, które obowiązuje dla nowych środków wpłaconych na Rachunek Oszczędzam. Oprocentowanie to klienci otrzymują już od pierwszej wpłaconej złotówki do wysokości 50.000 złotych. Promocyjna stawka oprocentowania będzie obowiązywała do 16 lutego 2009 roku.

Od 14 października ubiegłego roku oferujemy również klientom specjalną ofertę w ramach Rachunku Oszczędzam - "Zyski dobrze skalkulowane". Oprocentowanie środków w ramach tej oferty wynosi 6% i obejmuje klientów, którzy mają regularne wpływy na swoje konto osobiste i regularne wpływy na rachunek oszczędnościowy (minimum 300 zł). Aby stale otrzymywać oprocentowanie swoich środków w wysokości 6% trzeba spełniać te warunki, co miesiąc. W przypadku niespełnienia warunków w danym miesiącu, od 10 dnia kolejnego miesiąca środki na Rachunku Oszczędzam będą oprocentowane zgodnie ze standardowymi stawkami, czyli w zależności od wysokości zgromadzonych środków od 4,5 do 5,5%.

Jeżeli klienci planują długoterminowe oszczędności, to najlepszym rozwiązaniem będą lokaty. Zmiany w ofercie LUKAS Banku dotyczą tylko i wyłącznie lokat terminowych 3-miesięcznych i 6-miesięcznych zakładanych na stopę stałą. Oprocentowanie dla środków na lokacie 3 mies. wynosi teraz 6, 15% (wcześniej 7, 50%), a na lokacie 6 mies. 6, 30% (przed zmianą 8,50%). Oprocentowanie pozostałych lokat terminowych nie uległo zmianie. Dla lokat zakładanych przez LUKAS e-Bank i LUKASlinię oprocentowanie jest wyższe o 0,10%.

LUKAS Bank obniżył również oprocentowanie kart kredytowych wydawanych wspólnie z partnerami: Tesco, Auchan, Carrefour i E. Leclerc Klientów dokonujących zakupów tymi kartami ucieszy informacja o niższym oprocentowaniu na kartach: Mastercard Tesco oprocentowanie spadło z 26% do 23%, VISA Auchan z 23,79% - do 22,99%, VISA Carrefour z 24,5% do 23%, VISA E.Leclerc z 24, 9% do 23%.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook