Pozwól rozpędzić się Twojemu biznesowi

Credit Agricole promuje ofertę dla małych i średnich przedsiębiorców. Bank przekonuje klientów, że ich biznes nabierze rozpędu dzięki "Kredytowi w Koncie Biznes za 0 zł", "Terminalowi płatniczemu za 0 zł" oraz "Kontu firmowemu za 0 zł". Kampania reklamowa obecna jest w radio oraz internecie.

Z raportu Qualifact Finanse MSP 2014 wynika, że w ubiegłym roku co czwarty przedsiębiorca miewał okresowe kłopoty z płynnością swojego biznesu w związku ze spadkiem przychodów, bądź opóźnieniami płatności ze strony klientów. To może wyjaśniać, dlaczego w 2013 roku właściciele firm najczęściej sięgali po kredyty w rachunku bieżącym *.

- Kredyt w koncie to naprawdę bardzo dobre narzędzie wspierające zarządzanie finansami firmy, sposób na szybkie i łatwe pozyskanie gotówki, co ma ogromne znaczenie w biznesie. Credit Agricole chce wspierać przedsiębiorców w ich codziennych projektach. Dlatego nasza propozycja dodatkowo obejmuje produkty zmniejszające koszty prowadzenia działalności takie, jak np. bezpłatny rachunek bankowy, czy terminale płatnicze, które zdaniem przedsiębiorców**, zwiększają sprzedaż firmy - podkreśla Wojciech Nowacki, dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w banku Credit Agricole.

W promocyjnej ofercie "Kredyt w Koncie Biznes za 0 zł" Credit Agricole bezpłatnie udzieli klientom firmowym rocznego kredytu w koncie, a aktywnym klientom nie pobierze prowizji za jego odnowienie na kolejne 12 miesięcy. Standardowo bank gwarantuje dowolność celu kredytowania. Nie wymaga również udokumentowania wykorzystania środków. Przedsiębiorca spłaca kredyt do 300 tys. zł bez zabezpieczeń rzeczowych w dogodnym dla siebie momencie, bez ustalonego harmonogramu spłat, a bank nalicza odsetki jedynie od wykorzystanej kwoty kredytu. Jednocześnie odsetki te stają się dla firmy kosztem uzyskania przychodu i pomniejszają podstawę do opodatkowania. Oprocentowanie kredytu jest określane wg stawki WIBOR 1M, powiększonego o marżę banku ustalaną indywidualnie z klientem.

Przedsiębiorcy korzystają z limitu kredytu jak ze środków na rachunku - również wtedy, kiedy przelewają je poprzez e-bank czy płacą kartą do konta. Dodatkowo mogą bezpłatnie wypłacać te pieniądze z bankomatu i przeznaczać je na dowolny cel związany z bieżącymi potrzebami firmy. Bank poprowadzi bezpłatnie najbogatszy pakiet konta SYMFONIA BIZNES tym przedsiębiorcom, którzy zdecydują się " Kredyt w Koncie Biznes za 0 zł " lub "Terminal płatniczy za 0 zł". Propozycję akceptacji kart kieruje do wszystkich punktów handlowo-usługowych, które prowadzą detaliczną sprzedaż produktów lub usług.

- Zachęcamy także firmy, które już obecnie korzystają z terminala do sprawdzenia naszej oferty. Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie zaoferować bardzo konkurencyjne warunki cenowe oraz serwisowe. To naprawdę dobra propozycja, prosta w obsłudze, przejrzysta w rozliczeniach, a co bardzo ważne, w zasięgu nawet najmniejszych usługodawców i sklepów. - dodaje Nowacki.

W nowej usłudze terminali płatniczych Credit Agricole pieniądze ze sprzedaży bezpośrednio wpływają na konto przedsiębiorcy. Dodatkowo, dzięki 100 bezpłatnym przelewom w miesiącu, przedsiębiorcy mogą bezgotówkowo rozliczać się ze swoimi kontrahentami, a także regulować swoje zobowiązania. Jednocześnie TopCard, z którym Credit Agricole przygotowało ofertę POS-ów, zwalnia przedsiębiorców z trzymiesięcznej opłaty za dzierżawę terminala.

Kampania reklamowa " Przyspieszenie 3x0 w biznesie " potrwa do 19 października 2014 r. Autorem kreacji jest agencja JUST, za zakup mediów odpowiada dom mediowy Arena. Spoty radiowe emitują m.in. Polskie Radio PROGRAM 1, Polskie Radio PROGRAM 3 Polskie Radio PROGRAM 4, Radio ZŁOTE PRZEBOJE oraz RMF FM.

Uzupełnieniem kampanii telewizyjnej są materiały BTL, plakaty i ulotki we wszystkich placówkach banku Credit Agricole. Dodatkowym wsparciem dla kampanii telewizyjnej są działania w internecie. Szczegółowe warunki promocji dostępne są na stronie www.credit-agricole.pl, w placówkach oraz na infolinii banku - 0 801 333 666.

* Qualifact, Finanse MSP 2014
** Badanie akceptacji gotówki i kart płatniczych wśród polskich przedsiębiorców, Jakub Górka, Grudzień 2012

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook