Dlaczego lepiej płacić za zakupy kartą niż gotówką?

Czasy, w których nasze mamy i babcie trzymały pieniądze w poduszce lub pod dywanem, odeszły w niepamięć. Nie bez przyczyny. Płacenie kartami jest wygodne i opłacalne. Jedną z zalet jest korzystanie z dodatkowych rabatów np. w Klubie Rabatowym banku Credit Agricole.

Gotówka staje się nam coraz mniej potrzebna. Wolimy płacić za zakupy kartami z wielu powodów. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo - jeżeli ktoś nam ukradnie gotówkę, nie mamy co liczyć na jej odzyskanie, a karta zawsze zabezpieczona jest numerem PIN lub możemy ją po prostu zablokować, dzwoniąc na infolinię banku. Kolejnym powodem jest wygoda - nie musimy nerwowo szukać przy kasie monet i banknotów, które obciążają nam portfel - po prostu wyciągamy kartę i już. Płacąc kartą, łatwiej jest nam też śledzić wydatki - wszystkie mamy zapisane w historii karty w e-banku lub na wyciągu, oraz oszczędzać. Narzędzia typu CA Saver banku Credit Agricole automatycznie zaokrąglają kwoty transakcji, a zaoszczędzone pieniądze odkładają na konto oszczędnościowe. Kartą bez problemu zapłacimy też w sklepach internetowych i w miejscach, w których nie ma bankomatów. Dodatkowo, dzięki karcie kredytowej, mamy też nieustanny dostęp do dodatkowych, nieoprocentowanych środków, zależnie od banku, przez ok 55 dni, a także budujemy swoją historię kredytową. To szczególnie przydatne, gdy w przyszłości planujemy jakiś większy kredyt. Gotówka natomiast nie wniesie nic do naszej historii, bo nie zostawia w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) żadnego śladu.

Jest jeszcze jedna zaleta płacenia kartami zamiast gotówką, o której często zapominamy. Są takie karty bankowe, które poza funkcją płacenia, jednocześnie zapewniają rabaty w wybranych sklepach. Tak jest w przypadku kart Credit Agricole i Klubu Rabatowego banku.

Użytkownicy kart kredytowych i debetowych Credit Agricole przez cały rok mogą korzystać z rabatów od 5 do nawet 55 proc. W Klubie Rabatowym znajdą ponad 3 000 marek, co oznacza ponad 10 000 miejsc w całej Polsce oferujących zniżki na produkty z różnych branż oraz na usługi np. zabiegi medycyny estetycznej, pranie chemiczne, brafitting czy naprawę butów. Do wybranych marek Klubu Rabatowego należą: RTV Euro AGD, Organique, Zalando.pl, Lanoro, Taranko, Organique, Chocolissimo czy Monnari.

Dużą zaletą Klubu Rabatowego jest jego lokalność. Ze zniżek skorzystamy zarówno w dużych sieciach handlowych w wielkich miastach, jak i w mniejszych miejscowościach - u naszego ulubionego fryzjera, szewca czy w sklepie spożywczym tuż za rogiem.

Klub Rabatowy ma też nowoczesny i użyteczny serwis internetowy. Wystarczy mieć smartfona , a dzięki intuicyjnej wyszukiwarce szybko znajdziemy poszukiwaną markę czy produkt. Dodatkowo sprawdzimy, gdzie znajduje się najbliższy sklep oferujący nasz produkt i jak do niego dojść. A jeśli nie jesteśmy aż tak zdecydowani, wystarczy po prostu wejść do serwisu - najbliższe sklepy z rabatami Credit Agricole po prostu nam się wyświetlą. Z podobnej funkcji mogą korzystać użytkownicy aplikacji banku CA24 Mobile. Klubowicze wyszukają w niej interesujące ich marki oraz w razie potrzeby znajdą trasę do wybranego miejsca. Na zakupowiczów zarejestrowanych na stronie Klubu Rabatowego czekają także dodatkowe rabaty. Jeżeli chcemy, mogą być one dostosowane do naszych preferencji. Każdy, kto zarejestruje się w serwisie, otrzyma również rabat na start na zachętę oraz będzie mógł skorzystać z ofert specjalnych - tzw. Szalonych Godzin.

Jak korzystać ze zniżek z Klubem Rabatowym? Jeżeli już mamy jakąkolwiek kartę płatniczą Credit Agricole, wystarczy po prostu schować ją do portfela i pójść z nią do sklepu. Jeżeli jeszcze nie mamy karty, musimy podejść do najbliższej placówki banku (ich bazę znajdziemy na stronie www.credit-agricole.pl banku) i ją wyrobić (jeśli przeniesiemy konto osobiste z kartą z innego banku i będziemy przelewać wynagrodzenie, dostaniemy dodatkowe 100 zł na kolejne zakupy) lub już wkrótce wybrać się do strefy Credit Agricole w jednym z centrów handlowych w 5 miastach: Warszawie (Złote Tarasy), Wrocławiu (Magnolia Park), Poznaniu (City Center), Krakowie (Galeria Kazimierz) lub Łodzi (Manufaktura). 1 i 2 października odbędą się tam wydarzenia specjalne z okazji weekendu zniżek "Szaleństwo zakupów", podczas którego będzie można nie tylko otworzyć konto, wyrobić kartę płatniczą, ale także skorzystać z dodatkowych rabatów z kuponami z "Glamour", "Elle" i "In Style" oraz z kartami Credit Agricole. Wśród 18 marek, na które dostaniemy najwyższy rabat, znajdziemy m.in.: Swiss - oferującą zegarki różnych firm, Stefanel - włoską odzież bardzo wysokiej jakości, Duka - szwedzką markę oferującą szeroki wybór artykułów kuchennych, porcelany, sztućców i szkła stołowego, Villa Italia - mającą w ofercie najwyższej klasy porcelanę stołową i użytkową oraz eleganckie dodatki, Stenders - organiczne kosmetyki z Polski oraz perfumerie Douglas, których nie trzeba już chyba nikomu przedstawiać. Ze wszystkich rabatów dostępnych podczas "Szaleństwa zakupów" będziemy mogli korzystać w sklepach wybranych marek w całej Polsce. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Miłych zakupów!

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook