Credit Agricole zaprasza na XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Już 11 września w Augustowie spotkają się producenci mleka, dostawcy rozwiązań i usług dla sektora mleczarskiego, a także przedstawiciele świata nauki, agencji rządowych i pozarządowych z Polski i z zagranicy. Będą rozmawiać o przyszłości rynku mleka po zniesieniu systemu kwotowania. Partnerem Głównym Forum jest bank Credit Agricole.

Tegoroczna, dwunasta już edycja Forum Spółdzielczości Mleczarskiej (Forum), rozpocznie się 11 września. Przez trzy dni w Augustowie, krajowi i międzynarodowi eksperci będą dyskutować o sytuacji i przyszłości sektora mleka w Polsce i Europie.

- Branża mleczarska stanowi jeden z filarów agrobiznesu w banku Credit Agricole. Ostatnio obserwujemy rosnące zapotrzebowanie producentów mleka na finansowanie inwestycji oraz kosztów produkcji. Dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę produktową dla tego sektora. - mówi Philippe Marié, wiceprezes banku Credit Agricole.

Bank zaangażował się w rynek agrobiznesu przed trzema laty. Od tego czasu zbudował sieć mobilnych doradców klienta agrobiznesowego, ekspertów od rolnictwa i finansów. Dojeżdżają oni bezpośrednio do rolników i na miejscu dopełniają wszystkich koniecznych formalności, od przygotowania np. wniosku kredytowego na podpisaniu umowy skończywszy. Dzięki temu rolnicy mogą zaoszczędzić swój czas i zająć się bieżącymi pracami w gospodarstwie. Dziś Credit Agricole proponuje temu sektorowi pełną gamę produktów bankowych, od specjalistycznego konta AGRICOLE, konta firmowego, AGRO pożyczkę, przez kredyt obrotowy AGRO w koncie, kredyt inwestycyjny, kredyt na kupno gruntów czy budowę, remont nieruchomości, na ofercie ubezpieczeń i oszczędności skończywszy.

W kręgu zainteresowania Credit Agricole znajdują się również duże przedsiębiorstwa z sektora mlecznego oraz ich dostawcy. Pierwszym bank proponuje wsparcie w takich obszarach jak: finansowanie, bankowość transakcyjna, finansowanie handlu, rynki kapitałowe, bankowość inwestycyjna, a dzięki współpracy z innymi spółkami Grupy Credit Agricole w Polsce, może zaoferować rozwiązania faktoringowe oraz leasing, pozwalający na finansowanie wysokobudżetowych transakcji. Dla drugich Credit Agricole przygotował specjalną ofertę finansowania. W ten sposób już od roku mocno rozwija sieć dystrybucji produktów dla rolników i przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego poprzez partnerów.

Potrzeby sektora rolnego i rolno-spożywczego są Credit Agricole szczególnie bliskie, dlatego bank dołączył do grona partnerów Forum. Grupa Crédit Agricole wywodzi się ze spółdzielczych kas rolniczych. Działają one od ponad 120 lat, a dziś obsługują 90 proc. rolników we Francji.

- Pragniemy podzielić się naszymi doświadczeniami. Jestem przekonany, że Forum będzie doskonałą okazją do wymiany myśli i opinii. Z pewnością pozwoli też wzmocnić wzajemne kontakty i relacje niosące korzyści dla rozwoju polskiego sektora mleczarskiego. - dodaje Marié.

Swój udział w Forum potwierdzili m.in. Marek Sawicki - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Jerzy Bogdan Plewa - Dyrektor Generalny Komisji Europejskiej w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich; Michel Nalet - Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy EDA; Joerg Seifert - Dyrektor Techniczny, wiceprzewodniczący FIL/IDF.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook