Już dziś zaprogramuj swoją karierę!

Credit Agricole zaprasza młodych ludzi, którzy planują lub rozpoczynają karierę zawodową do udziału w konkursie "Career Hacking". Dwudziestu finalistów będzie miało okazję sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe w trakcie warsztatów we Wrocławiu, pracując nad realnymi case studies banku. Spośród nich zostanie wyłonionych pięciu zwycięzców, którzy pojadą w sześciodniową, edukacyjną podróż do Paryża. Konkurs trwa od 20 sierpnia do 24 października 2014 r.

Bank, odwołując się do słów Briana Tracy, eksperta zarządzania, rozwoju osobistego oraz psychologii sukcesu, który powiedział, że - Nikomu nie udało się jeszcze odnotować sukcesu w interesach, kierując dużą firmą przy użyciu teorii akademickich. Wprawdzie na papierze wydają się one atrakcyjne, ale mają się nijak do rzeczywistości. - przygotował dla osób pomiędzy 18 a 27 rokiem życia konkurs, w którym uczestnictwo pomoże im zaistnieć na rynku pracy.

Konkurs "Career Hacking" pozwoli jego uczestnikom zmierzyć się z prawdziwymi zadaniami biznesowymi, poznać realia pracy w dużej organizacji oraz nawiązać kontakty z ekspertami pracującymi w banku. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zarejestrować się poprzez aplikację, która już od 20 sierpnia 2014 r. jest dostępna na fanpage’u korporacyjnym Credit Agricole na Facebooku.

Pierwszy etap konkursu to rekrutacja uczestników. Jednak zamiast rozmowy kwalifikacyjnej, jury będzie oceniać pomysłowość kandydatów. Dlatego zadaniem konkursowym będzie przygotowanie prezentacji o sobie, swoich umiejętnościach i mocnych stronach. Ze zgłoszeń zostanie wybrana najlepsza dwudziestka (TOP 20), która przyjedzie na "Hackaton", czyli spotkanie szkoleniowe, będące jednocześnie drugim etapem konkursu. Po jego zakończeniu każdy z finalistów otrzyma certyfikat udziału w "Hackatonie", indywidualny raport preferencji stylu pracy oraz zestaw książek popularno - naukowych.

Pięciu zwycięzców "Hackaton’u" pojedzie w edukacyjną podróż do Paryża, podczas której odwiedzą m.in. siedzibę Crédit Agricole w Montrouge, Technolab oraz najbardziej znane zabytki francuskiej stolicy.

Career Hacking to druga propozycja kierowana przez bank do młodzieży wkraczającej na rynek pracy. Pierwszą jest program mentorski "Do pierwszej pracy". Jego zadaniem jest wsparcie i edukacja młodych. Na stronie internetowej www.dopierwszejpracy.pl Credit Agricole publikuje artykuły eksperckie mentorów związane z początkami kariery w danym obszarze. Natomiast na oficjalnym kanale banku na You Tube www.youtube.com/user/CABankPolska zainteresowani mogą znaleźć firmy poradnikowe przygotowane przez mentorów.

Credit Agricole zachęca do śledzenia swojego profilu na Facebook’u oraz strony programu mentorskiego "Do pierwszej pracy". Na profilach ekspertów można bowiem znaleźć przydatne informacje i wskazówki do wykorzystania nie tylko w konkursie stażowym "Career Hacking", ale także przyszłej karierze zawodowej. Wybór odpowiedniego mentora i branży ułatwia przygotowana przez bank aplikacja.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook