Credit Agricole partnerem Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Już 10 września w Augustowie, podczas XIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej spotkają się producenci mleka, dostawcy rozwiązań i usług dla sektora mleczarskiego, a także przedstawiciele świata nauki, agencji rządowych i pozarządowych z Polski i z zagranicy. Będą rozmawiać o przyszłości rynku mleka w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie.

Ten rok jest szczególny dla branży mleczarskiej. Od 1 kwietnia nie obowiązują ograniczenia w produkcji mleka. Zmiana, której celem było zwiększenie konkurencyjności unijnego mleczarstwa, wywołała wiele dyskusji wśród rolników oraz rządzących. Nowa rzeczywistość przyniosła wiele wyzwań, ale i szans na rozwój. Dlatego szczególnie teraz tak ważna jest integracja środowisk rolników, producentów, przedstawicieli nauki, władz i wspólna debata nad przyszłością sektora mleka w Polsce i Europie. Tegoroczna, trzynasta już edycja Forum Spółdzielczości Mleczarskiej (Forum), rozpocznie się 10 września.

Potrzeby sektora rolnego i rolno-spożywczego są szczególnie bliskie Credit Agricole, dlatego bank już po raz drugi dołączył do grona partnerów Forum. Grupa Crédit Agricole wywodzi się ze spółdzielczych kas rolniczych. Działają one od ponad 120 lat, a dziś obsługują 90 proc. rolników we Francji. Na polskim rynku agrobiznesu bank obecny jest od trzech lat. Od tego czasu zbudował sieć mobilnych doradców klienta agrobiznesowego, ekspertów od rolnictwa i finansów. Dojeżdżają oni bezpośrednio do rolników i na miejscu dopełniają wszystkich koniecznych formalności, od przygotowania np. wniosku kredytowego na podpisaniu umowy skończywszy. Dzięki temu rolnicy mogą zaoszczędzić swój czas i zająć się bieżącymi pracami w gospodarstwie. Dziś Credit Agricole proponuje temu sektorowi pełną gamę produktów bankowych, od specjalistycznego konta AGRICOLE, konta firmowego, AGRO pożyczki poprzez kredyt obrotowy AGRO w koncie, kredyt inwestycyjny, kredyt na kupno gruntów czy budowę, remont.

W kręgu zainteresowań Credit Agricole znajdują się również duże przedsiębiorstwa z sektora mlecznego oraz ich dostawcy. Pierwszym bank proponuje wsparcie w takich obszarach jak: finansowanie, bankowość transakcyjna, finansowanie handlu, rynki kapitałowe, bankowość inwestycyjna, a dzięki współpracy z innymi spółkami Grupy Credit Agricole w Polsce, może zaoferować rozwiązania faktoringowe oraz leasing, pozwalający na finansowanie wysokobudżetowych transakcji. Dla drugich Credit Agricole przygotował specjalną ofertę finansowania. W ten sposób już od dwóch lat mocno rozwija sieć dystrybucji produktów dla rolników i przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego poprzez partnerów.

Swój udział w Forum potwierdzili m.in.: Marek Sawicki – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Aleksander Anton – Sekretarz Generalny EDA, prof. Andrzej Babuchowski - Minister Radca w stałym Przedstawicielstwie RP Komisji Europejskiej, Edmund Borawski - Prezes SM MLEKPOL oraz Polskiej Izby.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook