Credit Agricole ubezpiecza rolników

Credit Agricole i Concordia Ubezpieczenia rozpoczęły współpracę, dzięki której propozycja banku dla rolników powiększyła się o ubezpieczenia, m.in.: na życie kredytobiorców, obowiązkowe, mienia, odpowiedzialności cywilnej i ochrony prawnej. Produkty dostępne są od 27 czerwca br. u mobilnych doradców Agro.

Bank Credit Agricole w rozwoju relacji z klientami z nowego segmentu oraz w budowie oferty produktowej korzysta z kompetencji i doświadczeń kas regionalnych Crédit Agricole. Tworzą one największy bank rolniczy we Francji, działający od ponad 120 lat, a dziś obsługujący 90 proc. rolników w tym kraju. Aktualnie rolnikom w Polsce proponuje kompleksową ofertę, która obejmuje praktycznie wszystkie produkty - od konta Agricole dla rolników, osobistego i firmowego, poprzez kredyty inwestycyjne na zakup maszyn rolniczych, gruntów rolnych czy gospodarstwa rolnego, pożyczkę AGRO i kredyt obrotowy na sfinansowanie bieżącej działalności, po oszczędności.

- Cieszę się, że możemy zaproponować naszym klientom produkty ubezpieczeniowe. Nie sposób wyobrazić sobie prowadzenie gospodarstwa bez dobrego zabezpieczenia się przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. A jak już znajdziemy się w trudnej sytuacji, to potrzebujemy partnera, na którego możemy liczyć. Dlatego my do współpracy zaprosiliśmy Concordię. Jestem przekonany, że tak bogate doświadczenie zagwarantuje naszym klientom fachowe wsparcie - mówi Arkadiusz Krygier, dyrektor departamentu Agrobiznesu w banku Credit Agricole.

Już od 27 czerwca rolnicy mogą skorzystać z sześciu pakietów ubezpieczeń przygotowanych wspólnie z Concordią, tj.: Concordia AGRO, AGRO Ekspert, Uprawy, Concordia Firma, Ochrona Prawna oraz ubezpieczenia na życie kredytobiorców. Pierwsze 5 to tzw. ubezpieczenia stand-alone, które nie są ściśle powiązane produktami bankowymi, ale mogą być przedmiotem cesji. W każdym pakiecie rolnik może wybrać interesujący go wariant o węższym lub szerszym zakresie ubezpieczenia i zabezpieczyć w zasadzie każdą sferę prowadzonego gospodarstwa. Rozpoczynając od OC - z tytułu posiadania gospodarstwa, budynków rolnych od ognia, środków trwałych i wyposażenia, poprzez - ubezpieczenie maszyn rolniczych zabezpieczenia kredytu, na uprawach kończąc. Wśród nowych propozycji znajduje się też usługa porady prawnej oraz specjalne ubezpieczenie dla osób prowadzących małą lub średnią firmę usługową, produkcyjną czy handlową.

Na polskim rynku Concordia Ubezpieczenia, od blisko 20 lat, buduje kompetencje w zakresie kompleksowej ochrony gospodarstw rolnych, oferując specjalistyczne pakiety ubezpieczeń dla rolników. Towarzystwo to zapewnia również korzystne i pełne zabezpieczenie życia oraz zdrowia. Klientem docelowym Concordii są rolnicy, ale również mieszkańcy małych i średnich miejscowości, których pragnie otaczać jeszcze pełniejszą ochroną.

- Jesteśmy towarzystwem współpracującym z największą liczbą banków w zakresie ubezpieczeń agro. To specyficzny obszar bancassurance, w którym potrzebna jest ekspercka wiedza i umiejętność oferowania ubezpieczeń typowo ochronnych. Ten fakt oraz znajomość marki Concordia u właścicieli gospodarstw rolnych sprawia, że jesteśmy towarzystwem pierwszego wyboru dla rolników szukających tego typu oferty w bankach. Jesteśmy dumni, że bank Credit Agricole zdecydował się oferować rolnikom właśnie nasze ubezpieczenia - mówi Tomasz Kromolicki, dyrektor Biura Bancassurance w Concordii Ubezpieczenia.

Z pewnością pokaźny bagaż doświadczeń na rynku ubezpieczeń, jaki przez ponad 150 lat działalności zdążył zebrać główny akcjonariusz Concordii - niemiecki Holding Concordia Versicherungen, przemawia za solidnością i gwarancją wysokiej jakości usług polskiego ubezpieczyciela. Specjalizację w zakresie agro zapewnia drugi udziałowiec - Vereinigte Hagelversicherungen, lider rynku ubezpieczeń rolnych w Niemczech.

Zobacz także

Poznaj Credit Agricole Bank Polska
YouTubeFacebook